recoil.czčeskyenglish

1. červenec 2012

Filmová premiéra 'A Strage Hour in Budapest' také v Göteborgu

Dnes byl oznámen termín dalšího veřejného promítání "A Strange Hour in Budapest". To se uskuteční 1. září ve švédském Göteborgu v rámci Electronic Summer Festival. Na programu je kromě HD projekce s prostorovým zvukem opět také beseda s Alanem Wilderem a následná after party. Na místě bude připravený také speciální Recoil obchod.Akci pomáhají zorganizovat skandinávský hudební řetězec Hi-Fi Klubben a Recoverart. Alanova party se stane se součástí již zmiňovaného Electronic Summer Festivalu. Ten pořádají Depeche Mode Party Gothenburg & PK Musik a během třídenního programu vystoupí známé kapely Mesh, De/Vision, Melotron, Psyche a další. Všechny účinkující si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách www.electronicsummer.se.


Promítání je plánované na 1. září v odpoledních hodinách a následovat bude krátká Q & A beseda s Alanem. Další související akce (meet ‘n’ greet, autogramiáda ,apod.) budou upřesněny v průběhu příprav. Vše však bude uzpůsobeno programu festivalu tak, aby nikdo nezmeškal večerní koncerty.


Organizátoři připravili také exklusivní zvýhodněné společné vstupenky jak na samotný festival, tak na Alanovu party.


Kdy: 01.09.2012
Kde: Gothenburg
Klub: Bio Roy (blízko Götaplatsen – kulturního epicentra Göteborgu)
Adresa: Kungsportsavenyen 45, 411 36 Göteborg
Telefon: +46 031 20 80 11
Vstup od: 13.00
Začátek promítání: 14.00
After party: Electronic Summer Festival
Vstupenky: 170 SEK / 500 Kč
Vstupenky: 120 SEK / 350 Kč (pokud si zakoupíte také lístek na Electronic Summer Festival)

Kino Roy bylo vytvořeno ve 40. letech podle návrhu architekta Nilse Olssona a je jedním z nejelegantnějších a nejlépe zachovalých kin z tohoto období. Během rekonstrukce v roce 1994 se podařilo zachovat mnoho původních prvků včetně balkonu, šatny, zadní hledištní řady se sedadly „pro milence“ a nástěnných maleb umělce Huga Öfverströma. U vchodu najdeme ručně tepané mosazné zábradlí ve tvaru písmen "RBio".


Znovuotevření se biograf dočkal v roce 2008 již pod novým názvem oslavujícím legendárního režiséra Roye Anderssona, který z Göteborgu pochází. Původní neonový nápis "Royal" byl zachován, avšak poslední dvě písmena záměrně svítí.


Současná kapacita sálu je 280 sedadel. Instalace nejnovějšího zvukového systému přinesla kinu první THX certifikaci ve městě. Stejně tak si drží primát v uvedení 3D filmů.
© 1999-2012 Recoil.CZ