recoil.czčeskyenglish

18. únor 2010

Alan Wilder naživo s Depeche Mode

15 let, 7 měsíců a 10 dní uběhlo od záverečného koncertu Depeche Mode v americkém Indianapolis v rámci jejich Devotional Tour. Kdo z fanoušků by si tehdy pomyslel, že na společné vystoupení celého kvarteta si bude muset počkat celých 5.704 dní! A to navíc na pódiu chyběl ještě Andrew Fletcher, kterého na závěr turné musel nahradit Daryl Bamonte. Naprosto nečekaný a velice emotivní zážitek se včera naskytl 5.544 šťastlivcům v londýnské Royal Albert Hall, kterým se podařilo získat vstupenky na charitativní koncert, jehož výtěžek byl věnován na boj s rakovinou u dětí (A Concert For Teenage Cancer Trust).

Depeche Mode jsou v současnosti na celosvětovém turné "Tour of the Universe". I když všechny koncerty probíhají podle velmi pevného scénáře, pro tuto vyjímečnou příležitost si Dave Gahan a spol. připravili hned několik překvapení. Žádné s nich se však nemohlo rovnat šoku, když na první přídavek vkráčel na pódium Alan Wilder a za jeho klavírního doprovodu odzpíval Martin Gore slavnou baladu "Somebody" z alba "Some Great Reward" (1984).


Alan říká: "Dave mne kontaktoval před pár týdny s otázkou, zda-li bych nebyl ochotný se k nim nepřidat na pódiu. Ujistil mě, že každý ve skupině je tím nápadem nadšen. Bylo mi potěšením to přijmout, zejména proto, že to vše bylo pro dobrou věc a také proto, že jsme už dávno jsme měli nějakou podobnou věc udělat. Bylo skvělé opět všechny vidět. Navíc to bylo poprvé, co jsem "viděl" vystoupení Depeche Mode!"Zvuková zkouška "Somebody"


Na následujícím koncertě Depeche Mode v Londýnské O2 Aréně (20. února) zodpověděl Alan Wilder několik otázek pro server DepecheMode.com:


News Feed:


Nejlepší záběry z vystoupení:
Ostatní fanouškovské záběry:


© 1999-2012 Recoil.CZ