recoil.czčeskyenglish

31. říjen 2003

Alan Wilder na koncertě Dave Gahana

Bývalý Alanův kolega a největší kamarád z kapely Depeche Mode pokračuje ve svém sólovém Paper Monsters Tour. Během třetí části turné zavítal 29. října také do londýnského Carling Hammersmith Apollo. Tento koncert měl jednoho velice speciálního hosta. Bohužel nikoliv na pódiu, ale alespoň v zákulisí, měli fanoušci jedinečnou šanci setkat se s Alanem Wildrem. Po mnoha měsících ticha a nečinnosti Alan velice ochotně odpovídal na otázky fanoušků. Jedním z těch šťastných byl i Chris Myatt.


"Po koncertě jsme okouněli v části haly, kde byl bar a vchod do VIP sekce. Uviděl jsem Johnathana Kesslera, pozdravil se s ním a potřásli jsme si rukama. Vedle něj stál Alan Wilder, na kterého jsem se musel podívat dvakrát, abych ujistil sám sebe, že je to on. Nemeškal jsem, přistoupil jsem k němu a podal mu ruku se slovy "trochu jsi přibral". Tomu se alan zasmál a souhlasil se mnou.

Zeptal jsem se ho, zda mi může věnovat pět minut svého času a on souhlasil. Moje první otázka byla, zda se přestěhoval do Španělska, jak tvrdí v rozhovorech Andy Fletcher. Odpověděl, že ne, že stále žije kousek za Londýnem. Mé další otázky se týkaly fanouškovských stránek a začal jsem mu vyprávět o mých i dalších neoficiálních mixes. "A máš ode mě svolení?" zasmál se a dodal "vůbec mi to nevadí!". Mluvili jsme o fanouškovských remixes trochu detailněji a jeho nejdůležitějším sdělením bylo "mnoho z nich jsou lepší než ty oficiální", avšak neudal žádný příklad. Zeptal jsem se ho, zda si pamatuje CD od francouzského fanouška, který používá přezdívku Raphmode a on jej znal.

Má žena Sarah byla celou tu dobu se mnou a řekla Alanovi, že o Depeche Mode se začala pořádně zajímat až po seznámení se mnou (od roku 1995). Alan se na ni podíval a se šibalským úsměvem jí řekl "Je mi Tě líto". (Zrovna den před tím jsem jí nutil poslouchat v autě Bloodline).

Musel jsem mu také položit otázku, na jejíž odpověď zřejmě čekají všichni fanoušci. "Budeš ještě někdy spolupracovat s kapelou, zejména jako její producent?" Jeho odpověď - "absolutně NE". Nebyla to slova, která užil, ale řekl to rozhodně. Pak jsme si jen znovu potřásli rukama a nechali jej s malým doprovodem odejít za Dave Gahanem do zákulisí.

Jak si jistě můžete představit, byl jsem p tomto rozhovoru velice šťastný (v ten den jsem slavil navíc své narozeniny). Potkal jsem se Alanem po 18 letech svého fanouškovství. Na tuto chvíli se vyplatilo čekat. Je to velice laskavý a upřímný člověk."

Stránky Chrise Myatta

Připojte svůj názor v diskuzi

© 1999-2012 Recoil.CZ