recoil.czčeskyenglish

20. říjen 2006

Zbrusu nová videozpráva přímo od Alana

Alan Wilder je zpátky! Už žádné pochybnosti. Alan Wilder je zpět ve svém soukromém studiu Thin Line a pracuje na novém materiálu. Zbrusu nové video, které natočil sám Alan, je všem dostupné na serveru YouTube. V rozhovoru Alan prozradil mnoho zajímavých informací.
Ahoj, jsem Alan Wilder a chtěl bych vás stručně seznámit s tím, čemu jsem se věnoval poslední rok. Teď je listopad 2006, a po mé dlouhé odmlce v hudebním byznyse jsem se konečně donutil vrátit se zpět do studia a od minulého roku, přibližně od října, jsem opět začal pracovat na novém albu projektu Recoil.

První měsíce nahrávání byly vlastně znovupoznáváním technologií, obnovováním mého vybavení a připomínání si věcí, které jsem během té dlouhé přestávky zapomněl. Se skutečnou prací jsme začali přibližně v lednu tohoto roku, když jsme začali komponovat hudbu, prvních šest měsíců jsem strávil jen programováním, snahou zachytit moje nápady, hledáním nové atmosféry, abychom následně mohly definovat polohu pro zpěv. Od dubna jsem postupně připravil aranžmá pro šest nebo sedm skladeb, které jsou stále v „embryonálním“ stavu. Díky nim jsem přišel na nové nápady související s albem a tím vlastně začalo moje poohlížení se po vhodných zpěvácích. Tak jsem se dostal ke skutečně zajímavému bluesovému zpěvákovi z Austinu v Texasu. V květnu jsem se dal dohromady s PK (Paulem Kendallem), který se mnou na albu spolupracuje a vydali jsme se spolu, ve společnosti mé milované manželky, do Texasu a asi týden jsme s Paulem nahrávali vokály a dávali dohromady hodně dalších věcí. Po návratu do mého domácího studia Thin Line jsem začal kompilovat moje nahrané vokály a odtud se věci posunuly do stádia, kdy můžeme začít mixovat album. Takže teď máme listopad a pomalu začínají mixážní práce, ještě stále mám otevřený prostor pro přizvání další vokalistky, abych doplnil již zvolený mužský hlas.

Jak jsem již říkal, začali jsme s mixováním a pevně věřím, že to zabere následující tři měsíce, od října do vánoc, pak bychom mohli znát již přibližné datum vydání alba. Předpokládám, že by to mohlo být někdy na konci jara nebo začátkem léta příštího roku. Album je stále nepojmenované a musíme ještě dotáhnout věci, jako je grafika atd.

Mmmmm………. čemu jsem se ještě věnoval ………….. trochu jsem se věnoval remastrům Depeche Mode, které byly převedené do 5.1 zvuku, dělá se to tak s celou diskografií DM. Já jsem v tomto projektu zastával úlohu hlavního producenta, který pravidelně chodil do studia a prakticky dohlížel na mixáž, poslouchal, radil, komentoval a dával tu správnou zpětnou vazbu …. později jsme dávali dohromady filmový materiál, který je součástí alba na bonusových diskách, takže každý se tak může dozvědět o albech, která už byla vydaná nové informace.

Co se týká webu projektu Recoil, samozřejmě že bude aktualizovaný, doufám, že co nejdřív. Bude to souviset s blížícím se albem a doufám, že se tak dozvíte o hodně víc informací ohledně toho, co budete moci očekávat.

Co bych vám ještě pověděl …. to by bylo pro tentokrát asi všechno, věci se vyvíjí velmi dobře a jsme na správné cestě k úspěšnému konci. Takže doufám, že se těšíte na chvíli, kdy album vyjde a já se vám zase ozvu.

Prohlédněte si Alanův vzkaz zde.
Převzato z Depeche Mode SK

© 1999-2012 Recoil.CZ