recoil.czčeskyenglish

Last updates:
2013/02/15 - Recoil Tube
2012/10/24 - A.S.H.I.B. numbers
2012/08/09 - Selected Box numbers
2012/06/07 - Recoil Discography
2012/06/07 - Recoil Discography - Collected
2012/06/07 - Recoil Discography - Selected
2012/02/26 - Alan's preDM music work
2012/01/27 - Production & Remixes

2. říjen 2012

Premiéra v Torontu je zrušená

Vzhledem k nedostatečnému technickému vybavení v Projection Booth Metro se Alan rozhodl zrušit plánovanou projekci v Torontu. Peníze za doposud prodané vstupenky bude samozřejmě možné získat zpět. Tým organizátorů se tímto omlouvá za případné nepříjemnosti, nicméně věří, že učinil správné rozhodnutí. Je to jistě lepší než pořádat slavnostní premiéru v místě, které nesplňuje požadované nároky na důstojnou prezentaci nového HD filmu. Pro další informace nebo případné dotazy o náhradu kontaktujte: jhlibka@studiofilmgroup.com. Dosavadní premiéry se ukázaly jako neobyčejně úspěšné s dobrou odezvou publika a pozitivními reakcemi z celého světa. Již brzy přineseme další dobré zprávy o nových datech a místech konání.
24. září 2012

‘A Strange Hour in Budapest’ screening v Chile (ale bez Alana)

Slavnostní premiéra „A Strange Hour in Budapest“ zavítá rovněž do Jižní Ameriky. Díky spolupráci s Erickem Rojasem & Patriciem Fuentealbou z Experience Depeche Mode Chile se nový blu-ray představí v Cine Planet Center Costanera v Santiagu de Chile dne 3. listopadu. Akce je plánovaná na stejný den jako premiéra v Oslu. Alan Wilder tedy tuto akci nenavštíví.
22. září 2012

A.S.H.I.B. Screening také v Oslu

Velmi krátce po ohlášení termínu promítání „A Strange Hour in Budapest“ v dánské Kodani přichází nyní Recoil s dobrou zprávou také pro další severskou zemi. V loňském říjnu vystoupil Alan Wilder s Paulem Kendallem během turné „Selected Events“ jako jeden z head-linerů na největším norském festivalu undergroundové elektronické hudby „ElectroStat“. Nyní, téměř přesně po roce, se opět představí norskému publiku a to v sobotu 3. listopadu v kině Cinemateket se svojí premiérou koncertního filmu, který vyšel pouze ve formátu blu-ray.
19. září 2012

Kodaň je vyprodaná. Chystá se druhé promítání.

Tak toto čekal málokdo. Plánovaná premiéra „A Strange Hour in Budapest“ v Kodani byla vyprodána během několika pár dní. Tato skutečnost jasně ukazuje na oddanost dánských fanoušků a jejich touhu po setkání s Alanem Wilderem. Proto pořadatelé uvažují o druhém „screeningu“ ve stejný den (10. listopadu) na stejném místě. Plánuje se také rozšíření afterparty. Alan Wilder k tomu dodává: „Moc vám děkuji za váš zájem o film – obdrželi jsme několik skvělých reakcí. Je mi opravdu ctí, že se mnou budete sdílet svůj čas a já se těším, až se opět vrátím do nádherné Kodaně." Pokud se chcete zúčastnit druhého promítání, zanechte své jméno, kontaktní údaje a počet požadovaných vstupenek zde.
14. září 2012

‘A Strange Hour in Budapest’ v dánské Kodani

Po velkém úspěchu prvního screeningu „A Strange Hour in Budapest“ ve švédském Göteborgu, jsme velmi rádi, že můžeme oznámit konání další akce v Severní Evropě. Koncertní film režiséra Attila Herka bude slavnostně představen v dánské Kodani v sobotu 10. listopadu. Tato akce je pořádána společně s řetězcem Hi-Fi Klubben. Na tomto odkazu naleznete rovněž soutěže o volné vstupenky, blu-ray přehrávač nebo kvalitní stereo sluchátka.
11. září 2012

Budapešť vyprodaná v rekordním čase

Premiéra koncertního filmu „A Strange Hour in Budapset“ na místě činu je zcela vyprodaná. Přinášíme však dobrou zprávu – přidává se druhé promítání. Dosud prodané vstupenky zůstávají v platnosti (na původní čas 20:30). Nyní si můžete zakoupit lístky i na 18:00. Dobrou zprávou je, že obě projekce budou současně přenášeny i mimo hlavní sál do četných obrazovek v baru. Toldi Mozi je považováno za nejmodernější kino ve městě s absolutně špičkovým HD obrazem a prostorovým zvukem. Stále platí kapacita maximálně 200 osob, proto neváhejte a objednávejte.
10. září 2012

Berlín je vyprodaný...

Berlínská premiéra „A Strange Hour in Budapest“ plánovaná na 26. října do TAK (Theater Aufbau Kreuzberg) je zcela vyprodána. Slavnostní promítání je součástí "Creative Technology Conference". Akce se zúčastní Alan Wilder i Paul Kendall a místo konání slibuje fantastický zážitek s dokonalým prostorovým zvukem. Tradičně zajímavá bude zejména beseda s Alanem o turné i filmovém záznamu. Na místě bude k dispozici Recoil shop. Stále jsou k dispozici vstupenky na afterparty v klubu Prince Charles, na které se svými DJ sety vystoupí mimo jiné Daniel Myer (Haujobb + Architect) a Patenbrigade Wolff.
7. září 2012

Alan Wilder se vrací do bratislavského klubu Majestic

Událost, o které se během posledních týdnů již veřejně hovořilo, byla konečně oficiálně potvrzena. Recoil představí své "A Strange Hour in Budapest" také v Bratislavě. Do slovenského hlavního města se Alan Wilder vrací velmi rád. Podle jeho vlastních slov patřilo bratislavské vystoupení mezi absolutní vrcholy celého turné. Užíval si zejména „hlučného“ publika.
28. srpen 2012

'A Strage Hour in Budapest' screening i za oceánem, ale bez Alana

Popularitu Recoilu za velkou louží dobře dokumentovaly vyprodané koncerty se skvělou atmosférou během Selected Tour. Je tedy nasnadě, že nový koncertní film 'A Strage Hour in Budapest' bude představený také tam. Prvním ohlášeným městem se stalo k překvapení mnoha fanoušků kanadské Toronto. Alan, který se této akce osobně nezúčastní, kladl opět velký důraz na technické zázemí. Volba padla na kino Projection Booth Metro, kde se 11. října uskuteční slavnostní představení A.S.H.I.B. pro severoamerický trh. Následovat bude tradiční after-party.
17. srpen 2012

'A Strage Hour in Budapest' screening také v Polsku

Alan Wilder zavítá s představením svého blu-raye také do Polska. Zúčastní se letošní ročníku mezinárodního festivalu hudebních producentů a zvukařů Soundedit, který se koná od 26. do 28. října v Lodži. Od svého vzniku v roce 2009 si pořadatelé festivalu kladou za cíl vyjádřit "čest a poděkování těm, kteří stojí v pozadí nudného procesu nahrávání skladby nebo celého alba a přináší pokrok a rozvoj na poli muziky a nahrávacích technologií". Hlavním hřebem večera je pak předání ceny "The Man with the Golden Ear - Člověk se zlatým uchem". V minulosti toto ocenění obdrželi např. Flood, Daniel Miller, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Mad Professor nebo Tanita Tikaram.
12. srpen 2012

'A Strage Hour in Budapest' – říjnové promítání v Berlíně

Nový blu-ray "A Strange Hour in Budapest" bude představený také německým fanouškům. Jediné veřejné promítání u našich západních sousedů se uskuteční 26. října v divadle TAK (Theatre Aufbau Kreuzberg) s následnou after-party v klubu Prince Charles. Celá akce je součástí třídenní Retune - Creative Technology Conference, místa pro výměnu zkušeností a informací mezi lidmi, kteří nadšeně experimentují s novými věcmi a technologiemi, mají otevřenou mysl novým podnětům, lidmi, kteří boří mýty, prolamují staré koncepty a vynalézají nové.
9. srpen 2012

Nový videoklip ‘Inheritance’

V souvislosti s vydáním tributového alba Talk Talk vznikl k písni "Inheritance" nový videoklip. K předělávce dávného hitu (1988) si Alan Wilder přizval Lintona Kwesi Johnsona a Paula Marshalla. Natáčení filmového materiálu probíhalo v Moskvě pod taktovkou stálého spolupracovníka Recoilu, režiséra Dmitrije Semenova. Nové video bylo právě uvolněno na oficiální Recoil YouTube kanál.
9. srpen 2012

Detailní pohled na "A Strange Hour in Budapest"

O novém blu-ray už toho bylo napsáno hodně, nejen na těchto stránkách. Alan Wilder dokáže brilantně využívat sílu sociálních sítí a fanoušky také pravidelně informuje pomocí svého blogu a newsletteru. Každý z nás tedy získal zcela přesnou představu o tom, jaké poklady se v A Strange Hour in Budapest skrývají. Hodně napověděl vynikající trailer, navíc jsme měli možnost nahlédnout přímo přímo do výroby. Co ovšem zřejmě nikdo nečekal, byla rychlost, během níž se podařilo "papírové" vydání vyprodat. Necelých 24 hodin stačilo k tomu, aby číslovaná edice zmizela z nabídky Recoil Store.
16. červenec 2012

Alan Wilder potřetí v Praze

Zpráva, která českým internetem prosakovala posledních 14 dní, byla konečně potvrzena. I když o Alanově návštěvě Prahy bylo rozhodnuto už mnohem drive, respektovali jsme jeho osobní přání a do dnešního data o této úžasné události neinformovali. Dnes však, podle přesně naplánovaného harmonogramu, veškerá tabu padají a všichni fanoušci mohou začít nedlouhé odpočítávání dnů do setkání se svým idolem, zvukovým mistrem, hudebním čarodějem a zejména velmi příjemným, skromným a vstřícným člověkem.
9. červenec 2012

Alan se vrací na místo činu – veřejná projekce v Budapešti

Do Alanova kalendáře přibylo další místo pro veřejnou projekci "A Strange Hour in Budapest". Pro všechny fanoušky bude tato zastávka zcela jistě výjimečná, Alan se totiž vrací do maďarské metropole, tedy na místo činu. Nádherný klubu Szikra, ve kterém byl nový blu-ray natočený, zavřel bohužel své brány již navždy. Příznivci Recoilu tedy budou 28. září nuceni zamířit na jinou adresu, do kina Toldi Mozi.
1. červenec 2012

Filmová premiéra 'A Strage Hour in Budapest' také v Göteborgu

Dnes byl oznámen termín dalšího veřejného promítání "A Strange Hour in Budapest". To se uskuteční 1. září ve švédském Göteborgu v rámci Electronic Summer Festival. Na programu je kromě HD projekce s prostorovým zvukem opět také beseda s Alanem Wilderem a následná after party. Na místě bude připravený také speciální Recoil obchod.
8. červen 2012

Přijďte do kina na „A Strange Hour in Budapest“ a na besedu s Alanem

Událost, o které se již dlouho veřejně mluvilo, nyní získává konkrétnější obrysy. Recoil team oznámil datum první veřejné produkce filmu "A Strange Hour in Budapest". Podobné akce jsou plánované hned v několika městech po celé Evropě. Na finální podobě každého z komponovaných večerů se stále ještě pracuje. V každém místě vše proběhne podle trochu jiného scénáře. Potvrdit však můžeme, že Alan se zúčastní všech plánovaných zastávek. Pevnou součástí programu bude uvedení kompletního filmu "A Strange Hour in Budapest" (s prostorovým zvukem) a následná beseda o filmu i ukončeném Selected Tour, které zavítalo do Prahy i Bratislavy. S jednotlivými promotéry se potom jedná o promítnutí dalších dokumentů, možném vystoupení hudebních hostů a after party s DJs. Připravuje se také nový speciální shop, ve kterém bude možné získat i vlastnoručně podepsané raritky od Alana Wildera.
5. červen 2012

A Strange Hour in Budapest - dokument a rekapitulace

Attila "Atus" Herkó, režisér koncertního filmu A Strange Hour in Budapest, uvolnil do éteru první z plánovaných "Behind the Scenes" dokumentů. První díl nese název "A Director's View". Některé fragmenty byly již použité v mexickém pořadu Warp TV. Celý dokument si můžete prohlédnout zde pod článkem nebo je dostupný na Alanově oficiálním YouTube kanálu. Atilla Herkó v rozhovoru vzpomíná na setkání s Alanem a jeho týmem, prozrazuje, jak film vznikal, co všechno natáčení obnášelo a vysvětluje dlouhý post-produkční proces, který nyní konečně směřuje ke svému konci.
2. červen 2012

Vyprodáno! Blu-ray 'A strange hour in Budapest' byl vyprodán běhen jednoho dne!

Díky obrovskému zájmu fanoušků se po novém blu-ray 'A Strange Hour in Budapest' jen zaprášilo. Celý produkční tým překvapilo, že se tak stalo během pouhých 24 hodin. Alan je nesmírně šťastný, že se tento film stal tak populární. Podpora a nadšení příznivců byly tím nejlepším dárkem, který mohl ke svým narozeninám dostat.
1. červen 2012

Alan Wilder dnes slaví své 53. narozeniny!

23. květen 2012

Skladba "I Believe In You" nese výrazné Alanovy stopy

Richard Reed Parry, kanadský multi-instrumentalista, skladatel a člen rockové indie kapely Arcade Fire, přispěl na tributové album "Spirit of Talk Talk" předělávkou písně "I Believe In You". Výslednou podobu skladby mixoval Alan Wilder s Paulem Kendallem v Alanově soukromém studiu Thin Line. Audio ukázka byla nyní zveřejněna na http://www.facebook.com/SpiritOfTalkTalk a naleznete ji po záložkou "Audio". Zde si také můžete poslechnout další ukázky z připravovaného projektu, další a další úrovky budou postupně přidávány.
19. květen 2012

Předprodej "Spirit of Talk Talk" spuštěn

Ohlášené tributové dvojalbum "Spirit Of Talk Talk", které vzniklo pod uměleckým vedením Alana Wildera a na kterém se podílelo 30 různých umělců, vyjde až 3. září. Předobjednat si jej však může již od dnešního dne na adrese fiercepanda.co.uk za cenu ?9.99 (cca 300 Kč). Kromě dvou audio disků bude publikována také stejnojmenná kniha. Bližší informace získáte na adrese www.spiritoftalktalk.com. Pokud vlastníte facebookovský účet, doporučujeme si přidat mezi oblíbené stránky facebook.com/SpiritOfTalkTalk. Zde se dozvíte mnoho dalších informací a také si bude moct poslechnout ukázky jednotlivých předělávek. Křest alba proběhne ve čtvrtek 6. září v Londýně a očekává se účast většiny zainteresovaných osob.
13. květen 2012

Spirit of Talk Talk vyjde 3. září, předobjednávky začnou v nejbližších dnech

Tributové album Talk Talk, na kterém se dvěma skladbami podílel také Alan Wilder, vyjde u společnosti Fierce Panda 3. září. Předobjednat si jej bude možné už v nejbližších dnech. Veškerý výtěžek z vydání půjde na charitativní projekt ‘The Rare Bird Club’. Na dvojalbum přispělo celkem 30 umělců. Obal CD navrhl grafik James Marsh, který s Talk Talk již v minulosti spolupracoval. Jako hlavní motiv použil modifikaci přebalu nikdy nevydaného alba "Chameleon Hour" z roku 1983.
10. květen 2012

'A Strange Hour In Budapest' bude možné objednat od 1. června

Recoil Store bude od 1. června 2012 přijímat objednávky na koncertní záznam "A Strange Hour in Budapest". Snímek bude dostupný pouze ve formátu Blu-ray s full HD rozlišením a DTS-HD prostorovým zvukem 5.1 surround sound & stereo audio soundtrack. Dílo vzniklo pod režisérskou taktovkou Attila Herka, editace zvukové stopy se ujal sám Alan Wilder s Paulem Kendallem. V bonusových materiálech najdete samostatné videoprojekce a videoklipy Want (Renegade of Noise 808 remix), Prey (Shotgun mix) a Allelujah (subHuman album version). Výsledkem je unikátní box, který bude kromě záznamového disku obsahovat také šestnáctistránkový booklet s fotografiemi od Ákose Szénásiho. Prvních 1.000 kusů bude číslovaných.
9. březen 2012

Očekávaný koncert Recoil z Budapešti vyjde pouze na Blu-ray

Přípravy koncertního filmu "A Strange Hour in Budapest" jsou již téměř kompletní. Šňůra živých vystoupení "Strange Hour" se představila během let 2010 a 2011 celkem v 52 městech po celém světě. Alan tak oslavil 25 let existence svého projektu Recoil.
13. leden 2012

Recoil diskografie pomocí YouTube

Co si budeme nalhávat, hudba Recoilu není všeobecně nijak známá. A dokonce i příznivci elektronické hudby tápou v jednotlivých skladbách. Často slýcháme, že pro některé posluchače je tvorba Alana Wildera příliš náročná nebo depresivní. Určitým usnadněním nebo přiblížením může být propojení skladeb s vizuální podobou. Dosud vzniklo sedm oficiálních videoklipů (Faith Healer, Drifting, Stalker, Shunt, Strange Hours, Jezebel, Electro Blues For Bukka White 2000) a tři polooficiální (Prey, Allelujah, Want [Renegade of Noise 808]).
21. prosinec 2011

Alanův remix si můžete stáhnout legálně zdarma

Alan Wilder nedávno dokončil již dříve avizovaný remix písně "Minutes" projektu SONOIO, za kterým stojí bývalý člen slavných Nine Inch Nails Alessadro Cortini. Alanova verze nese název "expansion mix" a najdete ji jako třetí skladbu na novém albu NON. Dalšími umělci, kteří předělali Alessandrovy písně, jsou Eric Avery, Telefon Tel Aviv, Drumcell, Daniel Myer, Mark Verbos, Gino Robair, Baseck, Except the Cat & Ian Curtis. Cortini v říjnu vystoupil jako speciální host na Alanově koncertu v Los Angeles.
19. říjen 2011

První Recoilovský kalendář - objednávejte na eShopu

Do eShopu byla přidána také druhá položka. Tou se stal nástěnný kalendář pro rok 2012. Třináct velkých (A3) fotografií, které osobně vybral Alan Wilder, má na svědomí Steven Gullick. Pokud se vám jméno tohoto fotografa zdá povědomé, máte pravdu. Ze Stevenových prací vznikla druhá kniha "Selected", která byla součástí Selected Boxu. Kalendář můžete začít objednávat již nyní, expedice bude zahájena současně s DVD Collected +. Doporučujeme objednávku provést co nejdříve, vytisknuto bylo pouze omezené množství kusů. Do budoucna se plánuje s rozšířením eShopu například o trička a další zboží. Alan uvítá vaše názory a tipy na další předměty, o které by byl mezi fanoušky zájem. Své připomínky můžete posílat na e-mail shunt@recoil.co.uk.
18. říjen 2011

Nové DVD "Collected plus" vyjde 1. listopadu, objednat si jej můžete už nyní

Avizované komerční vydání DVD Collected je plánované na 1. listopadu. Dentez Lab ve spolupráci se Shunt týmem připravil limitovanou remasterovanou edici dokumentu Martina Vladaře, který byl natočen u příležitosti aukce AW / DM vybavení, hudebních nosičů, ocenění, oblečení a dalších memorabilií. Jelikož se původní vydání setkalo s obrovskou odezvou u fanoušků, Alan Wilder se rozhodl vyhovět četným žádostem o tento film. Na základě komentářů na sociálních sítích vzniklo toto unikátní DVD 'Alan Wilder Collected +' v omezené sérii 1000 kusů. Disk obsahuje také nový bonusový materiál.
10. říjen 2011

Vyjde DVD se záznamem koncertu Recoilu

Alan Wilder oznámil plány na vydání koncertního záznamu ze svého turné „A Strange Hour“. Materiál byl natočený 4. prosince v budapešťském klubu Szikra pomocí pěti kamer v HD rozlišení. Do prodeje bude nové DVD uvedeno na začátku roku 2012.

9. říjen 2011

Alan Wilder připravuje remix pro bývalého člena Nine Inch Nails

Alan Wilder v současné době pracuje na remixu pro Alessandra Cortiniho, který je známý zejména ze svého působení v Nine Inch Nails (2004 - 2008). Cortini nyní vystupuje se svým vlastním projektem Sonoio. Není bez zajímavosti, že vystoupil také jako předskokan Recoilu 22. října 2010 v El Rey Theatre v Los Angeles.
9. říjen 2011

Druhou předělávanou písní Talk Talk je Dum Dum Girl

Jak jsme již dříve informovali, Alan Wilder natočil dvě cover verze skladeb skupiny Talk Talk. Již avizovanou předělávku Inheritance, na které Alan spolupracoval s Lintonem Kwesi Johnsonem, doplní nové podání písně Dum Dum Girl.

4. říjen 2011

DVD Collected vyjde v reedici a Alan otevře vlastní eShop

Aukční síň Omega dala v minulých dnech prostřednictvím serveru eBay do prodeje poslední výlisky DVD „Collected“. Všechny zbylé kusy (celkem 186 z 500) zmizely doslova během několika hodin, spíše pár desítek minut. Aby se dostalo na všechny fanoušky, zvažuje Alan Wilder vydání plnohodnotného DVD se stejným titulem, navíc obohaceným o další bonusy a reportáž z aukce v manchesterském Zionu. Celková stopáž se tak protáhne zhruba na hodinu. Pokud byste měli o nové DVD zájem, dejte „Like / Líbí se mi“ nebo napište na e-mail shunt@recoil.co.uk. Podle projeveného zájmu fanoušků bude vyroben odpovídající počet kusů, takže neváhejte. Alan Wilder v této souvislosti také zvažuje odklon od aukčního serveru eBay a otevření vlastního e-shopu.
21. září 2011

Slavné bubny již mají nového majitele

Alanovu bicí souprava z Devotional Tour získal za dosud nezveřejněnou částku fanoušek ze Švýcarska. Alan Wilder i nový hrdý majitel jsou s výsledkem aukce spokojeni. Zároveň došlo k ujištění, že se bubny neobjeví v další aukci na eBay jako jiné předměty z nedávné dražby v Manchesteru.

20. září 2011

Zvažujete nákup Alanových bicí? Máte opravdu poslední šanci.

Bicí souprava Yamaha se minulý týden opět objevila v nabídce k prodeji, protože původní vydražitel za předmět nezaplatil. Alan Wilder, který bubny použil při nahrávání Songs of Faith and Devotion a následném turné, nyní obdržel velmi seriózní nabídku na jejich odprodej. Všem fanouškům tak dává skutečně poslední šanci. Máte-li zájem o kus depešácké historie, zašlete svoji proti-nabídku co nejrychleji na e-mail auction@recoil.co.uk.
14. září 2011

Druhá šance získat slavné bubny z Devotional Tour

Od Alana přišla velmi zajímavá zpráva. Slavné bubny z Devotional Tour jdou znovu do prodeje. Vítěz aukce, který tento unikát vydražil za velmi směšnou cenu, zmizel nebo o sobě nedává vědět. Bicí souprava byla použita během 14 měsíců v letech 1993 a 1994. Jednalo se o první turné v historii Depeche Mode, kde byla použita kompletní sestava. Perkuse jdou známé především z filmu Antona Corbijna Devotional a mnoha promo fotografií k turné i albu Songs of Faith and Devotion.
5. září 2011

Jak probíhala Alanova aukce "Collected"

Alan Wilder nabídl do dražby více jak 400 položek ze své sbírky. Jednalo se o předměty z vybavení nahrávacího studia i turné Depeche Mode, hudební nástroje, nosiče, trička a další memorabilie. Většina předmětů měla velkou sběratelskou hodnotu pro svoji přímou spojitost s nahráváním alb Depeche Mode i Recoilu nebo živá vystoupení v rámci turné k deskám 'Black Celebration', 'Music For The Masses', 'Violator' a 'Songs Of Faith And Devotion'. Právě o cennosti z období 1982 až 1995 byl mezi dražícími fanoušky největší zájem..
4. září 2011

Poslední koncert Recoilu bude v Belgii. A s Diamandou Galas!

Alan Wilder potvrdil další říjnové vystoupení. Recoil vystoupí v rámci letošního ročníku belgického festivalu Sinner’s day v neděli 30. října 2011. Sinner ‘s day se stal mezinárodně uznávanou zastávkou v koncertním kalendáři více jak 10.000 milovníků hudby. Aktuální třetí ročník se bude konat v Ethias Areně v Hasseltu. Všechny kapely vystoupí v jedné hale, kde je vůbec poprvé pódium rozděleno na dvě samostatné stage tak, aby výměna účinkujících byla co nejkratší a návštěvníci měli možnost shlédnout vše. Celkem čtrnáct umělců se belgickému publiku představí již od pravého poledne. Zatím není známo, na kolikátou hodinu je naplánovaný začátek Alanovy show. Zatím to vypadá, že se bude jednat o poslední koncert v rámci „A Strange Hours“. Hasselt se nachází ve východní části Belgie, velmi blízko Německa a Holandska a představuje tedy ideální místo pro mnohé Evropany. Na festivalu vystoupí kromě Alana také Diamanda Galas, KMFDM, Patti Smith s kapelou, The Mission, Visage, Karl Bartos and The Cult.
4. září 2011

Alan vydělal šest a čtvrt miliónu korun

Ve včerejší aukci v manchesterském Zionu byly vydraženy předměty za téměř 225 tisíc liber (šest a čtvrt miliónu korun). Samozřejmě, že celý zisk nejde Alanovi do kapsy. Část výdělku náleží aukční síni Omega, která celou akci připravila, něco spolkl pronájem divadla, odměny pro pomocníky i pořádání večerního/nočního koncertu. I tak se ale určitě jedná o pěknou „malou domů“. Nejdražšími položkami byly kytara Knight Gretsch (£10.400, 295.000 Kč) a historické piano Steinway (£11.000, 312.400 Kč). Obrovským překvapením byl nezájem o slavnou bicí soupravu z Devotional Tour, jejíž kupní cena skončila pouze na £3.300 (93.000 Kč). Některým kupujícím se podařilo vyhrát více aukcí a pořídit si tak velmi zajímavé sbírky, jeden fanoušek utratil za 30 položek (zlaté desky, oblečení, CD, vinyly, plakáty) neskutečných £18.575, což je více než půl miliónu korun! A pokud jste měli zálusk alespoň na něco, museli jste sáhnout opravdu hluboko do peněženky. Pod sto liber se dostalo pouze 5 předmětů (promo vinyl Faith Healer – £75, dva plakáty z roku 1983 – £80 a £95, španělské vydání Bloodline – £90 a magnetofonová kazeta ze slavné autogramiády z Wherehouse 1990 – £95).
2. září 2011

Recoil živě v norském Oslu

Alan Wilder se svým projektem Recoil vystoupí jako hlavní hvězda na festivalu ElektroStat v norském Oslu. Dvoudenní festival vyvrcholí Alanovým vystoupením 8. října. ElektroStat je největší norský festival věnovaný undergroundové elektronické hudbě. Cílem je zviditelnit místní elektro kapely a zároveň představit severskému publiku zahraniční umělce. Historie festivalu se datuje od roku 1999, letošní ročník proběhne ve dvou dnech – 7. a 8. října – v krásných prostorách Månefisken, které se nacházejí hned u řeky. Návštěvníci mohou volit mezi čtyřmi stage. Vstup je povolen pouze od 18 let, u vchodu musíte předložit platný doklad totožnosti.
28. srpen 2011

Speciální koncert Recoilu ihned po skončení aukce

Skvělá zpráva! Alan Wilder se rozhodl bezprostředně po skončení aukce uspořádat koncertní představení přímo v divadle Zion jako poděkování všem, kteří pomáhali nebo se účastnili dražebního dne. Těch několik málo šťastných, kteří se na akci již zaregistrovali, může po posledním příklepu zůstat přímo v sále, živé vystoupení začne ihned, jakmile se kapacita divadla naplní. Nově registrované prosíme o symbolický poplatek 5 liber, který pokryje pronájem divadla a projekční náklady.
21. červenec 2011

Alan pracuje již na druhé písni pro Talk Talk album

Na oficiálním facebookovském profilu Marka Hollise a kapely Talk Talk se před pár hodinami objevila podrobnější zpráva o připravovaném tributu této formace. Nové LP vyjde jako dvojalbum na začátku roku 2012. Chris Walla z Death Cab for Cutie potvrdil, že pracuje na písni "John Cope" a Linton Kwesi Johnson společně s Alanem Wilderem přepracovávají "Inheritance". Jak již bylo dříve oznámeno, fanoušci Recoilu se mohou těšit ještě na další předělávku Talk Talk, na které Alan pracuje zcela samostatně.
18. červenec 2011

Reportáž: Alan Wilder v Praze 2010

Je tomu už více než dva roky, co nás znovu poctil svou návštěvou britský zvukový génius Mr. Alan Wilder, známý tvůrce a průkopník typického zvuku Depeche Mode a zároveň také tvář, mozek, srdce i duše projektu Recoil. Nebo tedy, chcete-li, hlavní muž, který za tímto projektem stojí. Pojďme si společně zavzpomínat a znovu si připomenout jeho poslední návštěvu.
1. červen 2011

Alan Wilder dnes slaví své 52. narozeniny!

30. květen 2011

Velká aukce raritních předmětů Depeche Mode přímo od Alana Wildera

Na letošní léto je plánovaná výjimečná událost. Nejedná se o koncert, novou desku ani spolupráci s nejmenovanou kapelou. Bude aukce. Aukce s velkým A. Aukce, která nemá v hudebních dějinách obdoby. A v těch depešáckých už vůbec ne. Alan Wilder rozprodá svoji sbírku. Studio vybavení, nástroje, mikrofony, záznamová média, gramofonové desky, cédéčka, kazety. Téměř všechny věci mají nevyčíslitelnou hodnotu, protože se k nim pojí příběhy při nahrávání alb Recoil i Depeche Mode nebo koncertních šňůrách Black Celebration Tour, Concerts For The Masses, World Violation a Devotional Tour.
29. květen 2011

Festival Summerjan zrušen. Recoil je Francii nezahraje.

Právě jsme obdrželi zprávu, že Summerjam 2011 byl bohužel zrušen. Festival se měl původně konat 11. června. Pro velké finanční problémy a různé další komplikace se i přes enormní snahu pořadatelů nepodařilo zajistit adekvátní podporu a zázemí. Organizátoři se tímto omlouvají všech fanouškům i účinkujícím. Pokud se někdo z vás na Summerjam chystal, peníze za vstupenky získáte v místě, kde jste je koupili. Nejbližší vystoupení Recoilu je tak plánováno na 12. června v rámci Wave Gotik Treffen (Lipsko).
25. květen 2011

A Strange Hour ve zkrácené verzi také v červenci na londýnském festivalu Vintage

Zápisky v Alanově koncertním deníčku stále ještě nedosáhly poslední stránky. Do koncertního seznamu přibylo další město. Recoil vystoupí 29. července v rámci letošního ročníku Vintage festivalu v Londýně. Alan a Paul Kendall představí zkrácenou verzi svého koncertního programu "A Strange Hour" – v podobném duchu jako na "domácím" festivalu Short Circuit v Roundhouse, který pořádala mateřská společnost Mute Records.
9. květen 2011

Změna místa konání Summerjam festivalu

Místo konání pařížského Summerjan festivalu se změnilo. Pořadatelům se podařilo zajistit nové, zcela výjimečné, prostory, které jsou mnohem více v souladu s celým tématem projektu. Festival se bude konat v přilehlém okolí katedrály Saint-Étienne, která se nachází v překrásném romantickém městě Sens sur Yonne. Další zajímavou zprávou související s touto akcí je potvrzení vystoupení Neneh Cherry.
8. květen 2011

Alan přispěl na tributové album svých oblíbenců Talk Talk

Recoil nahrál společně s dalšími speciálními hosty cover verzi písně od Talk Talk pro jejich nadcházející album "Talk Talk tribute and book". Talk Talk jsou jednou z Alanových oblíbených kapel a na tomto jedinečném projektu se podílela celá řada známých umělců. Podrobnější detaily přineseme, až bude rozhodnuto o finální podobě alba. Už nyní si však můžete přečíst Alanův komentář.
7. květen 2011

Co provázelo Alanův remix In Chains

Depeche Mode vydají 6. června druhou sbírku remixů svých písní Remixes 2: 81-11. Nová kolekce nabídne průřez celou kariérou DM od debutového Speak And Spell (1981) až po poslední album Sounds Of The Universe (2009). Jak už jsme informovali dříve, Remixes 2 budou obsahovat i nový mix In Chains od Alana Wildera. V následujícím článku Alan prozradí, proč si vybral právě tuto píseň ajak se mu na ní pracovalo.
25. březen 2011

Alan kousek od našich hranic na Wave Gotik Treffen festivalu

Alan Wilder přidává nové koncerty téměř každý den. Pro české fanoušky zde máme skvělou zprávu, jedno z nových vystoupení se uskuteční kousek od českých hranic v německém Lipsku. A nebude to vystoupení jen tak ledajaké. Mr. Recoil a Paul Kendall totiž představí upravenou verzi koncertního programu "A Strange Hour" v rámci proslulého festivalu Wave Gotik Treffen, který se bude konat od 10. do 13. června 2011.
22. březen 2011

Nové město v kalendáři pro rok 2011

Do koncertního kalendáře nadcházejícího turné přibylo další město. Již dříve avizované koncerty ve Vilniusu a Ventspilsu doplnila další pobaltská zastávka. Baltické mini-tour odstartuje v estonském Tallinu v neděli 8. května. Detailnější informace naleznete v pravém pruhu stránky Recoil.CZ. Na všech zmíněných koncertech vystoupí jako speciální host Architect, který v říjnu připravil recoilovský sing "Want".
21. březen 2011

Další zápis do deníčku – Alan letos znovu vystoupí v Paříži

Další město bylo přidáno do itineráře nadcházejícího evropského mini-turné, na kterém Alan Wilder představí obměněné vystoupení "A Strange Hour". Recoil vystoupí v rámci pařížského Summerjan festivalu, který proběhne v sobotu 11. června v dobře známém prostředí Le Zénith. Summerjam festival je putovní festival pořádaný jako celosvětová podpora pomoci na obnovu lesních porostů.
7. březen 2011

Trénink na Londýn nebo regulérní pokračování úspěšného turné?

Až do včerejšího dne byl před Alanem pouze jeden dubnový koncert, který měl v Manchesteru uzavřít úspěšné (a mezi fanoušky velmi dobře přijaté) turné "Selected Event / A Strange Hour". A následně, jako taková třešnička na dortu, také květnové vystoupení v rámci Mute Festivalu v britské metropoli. Jenže před pár hodinami obletěla svět zpráva o přidání dalších dvou koncertů v termínu těsně před londýnskou megashow. Na Recoil se nyní mohou těšit také fanoušci v litevském Vilniusu (10.5.) a lotyšském Ventspils (11.5.). Tradičně tajemný Alan slibuje na obě show speciální hosty plus drobné změny v programu a dodává: "V loňském roce jsme zažili hodně zábavy, i když pro mě bylo trochu obtížné strávit tolik času na cestách. I přesto se však našla místa, která jsme z různých důvodů nenavštívili. Nyní máme šanci vyplnit tyto mezery a já mám velkou radost, že mohu ohlásit vystoupení v dalších městech. Připravujeme samozřejmě zcela speciální vystoupení na Mute Night, kam chystáme jedno nebo dvě překvapení a také dva koncerty ve městech, která jsem doposud nikdy nenavštívil. Velmi se těším na Litvu a Lotyšsko. Věřím, že se nám v následujících týdnech podaří šňůru rozšířit ještě o další zastávky."
3. leden 2011

Alan Wilder skvěle zabodoval v anketě Side-Line

Recoil s přehledem vyhrál dvě kategorie v anketě prestižního hudebního časopisu Side-Line Music Awards. Letošní ročník navíc hlásí rekordní účast 39.203 hlasujících. Čtenáři (kdysi tištěného, nyní už pouze on-linového) magazínu volili nejoblíbenější kapelu, album, singl, vydavatelství, živé vystoupení, časopis a e-shop za rok 2010. A Alan Wilder se mezi oceněnými rozhodně neztratil. Ba naopak. Výběrové album "Selected" s počtem hlasů 10.442 jasně dominovalo v kategorii "Nejlepší album roku". Koncertní šňůra "A Strange Hour" získala s velkým náskokem ocenění jako "Nejlepší živé vystoupení", když získala 14.545 hlasů a porazila i světové turné Depeche Mode "Tour of the Universe", které skončilo celkově třetí. Recoil navíc obsadil šesté místo v kategorii "Nejlepší kapela".
7. prosinec 2010

Alan Wilder vrací k životu baladu I Want You Now

Díky pozornosti Alanových fanoušků se podařilo odhalit malé tajemství. Pro nové remixové album Depeche Mode Alan Wilder nepřipravuje pouze úpravu skladby "In Chains", ale chystá novou verzi oblíbené balady "I Want You Now". Únik této informace byl celkem nevinný, před vystoupením ve Varšavě se na videoprojekci objevil snímek plochy Alanova notebooku, na kterém byl spatřen zástupce rozpracovaného mixu. Wilder tuto skutečnost v zápětí potvrdil. Alan pro pokračování (sice úspěšného, ale pro kapelu zcela zničujícího) turné Devotional Tour v minulosti již jednou píseň "I Want You Now" předělával. Během zmíněného Exotic/Summer Tour měla pevné místo v základním setlistu a tato "trip-hopová" verze je mezi fanoušky stále velmi oblíbená.
6. prosinec 2010

Alan Wilder se z Budapešti tryskem přesunul do Prahy a křtil nové album Lakeside X

Plánované velkolepé zakončení prvního Recoil turné „A Strange Hour“ se nekonalo. Závěrečný koncert v Budapešti provázely samé komplikace a vystoupení začalo s mnohahodinovým zpožděním. I když koncert samotný se už obešel bez problémů a Alanova show byla v nádherném klubu Szikra přijata s nadšením, Mr. Recoil ihned po skončení svého setu nasedl do auta a odjel do Prahy. Druhý, resp. vzhledem k průtahům se začátkem ještě tentýž, den ho čekal „utajovaný“ křest nového alba nadějné české alternativní kapely Lakeside X.
2. prosinec 2010

Poslední letošní koncert Strange Hour bude speciální

Pro závěrečné Alanovo vystoupení A Strange Hour v Budapešti se Recoil tým rozhodl použít profesionální extra velkou obrazovku o velikosti 8 x 5 metrů. Alanovo vystoupení se také bude natáčet multi-kamerou s nejnovější technologií High-Definition s cílem zachytit událost v celé své kráse. Jak a kdy bude A Strange Hour vydána, je třeba ještě rozhodnout, ale můžete si být jisti, že rozhodně bude k dispozici na jako DVD a Blu-ray. Možná jako součást dokumentu, možná jako koncertní film. Zpráva od Alan: "Byl to neuvěřitelný rok s opravdu mnoha pozitivy a jen minimem negativ, například kvůli dopravě. Fanoušci byli bez výjimky velmi přátelští a naklonění. Dát dohromady všechna ta jména a nové tváře je trochu oříšek, ale užíval jsem si to mnohem víc, než jsem původně předpokládal. Děkuji moc za všechnu podporu a dobré přijetí, je to až dojemné. Doufám, že se opět všichni brzo setkáme."
14. listopad 2010

Píseň odtajněna - Alan Wilder předělává In Chains

Fanoušci Depeche Mode jsou v plné pohotovosti. Kapela totiž připravuje nové remixové album, na kterém se s aktuálním triem (Dave Gahan, Martin Gore a Andrew Fletcher) setkají i dva odpadlíci, tedy Vince Clarke a Alan Wilder. Centrála Depeche Mode nové album zatím oficiálně nepotvrdila, ale fanouškovské i nezávislé hudební servery o novém projektu čile informují. Alan Wilder přispěje novým mixem "In Chains", tedy písní z posledního alba Sounds of the Universe. Podle Alana remix neprošel razantní změnou. Dodal skladbě, dle vlastních slov, více hloubky a plnosti. Vince Clarke na svém Twitteru potvrdil, že pracuje na novém remixu "Behind The Wheel". Dalšími umělci, kteří se na zbrusu nových verzích podílí, jsou Bernard Sumner (z New Order), Brandon Flowers (The Killers), Mark Ronson, The Arcade Fire and Yeah Yeah Yeahs. Po událostech z letošního roku zapojení původních členů kapely v novém projektu Depeche Mode nikoho asi moc nepřekvapí. Alan Wilder vystoupil s Depeche Mode v rámci charitativního londýnského koncertu, Martin Gore se zúčastnil jako doprovodný host Alanova vystoupení v kalifornské Santa Aně a společně s Clarkem připravuje nové taneční album.
6. listopad 2010

Alan Wilder pracuje na novém mixu pro Depeche Mode

Podle informací depeche-mode.com Alan Wilder pracuje na novém mixu některé ze starších písní Depeche Mode pro jejich připravované remixové album. Dosud není známo, o kterou píseň se jedná. Letošní rok je na vzájemnou spolupráci velmi bohatý. Alan Wilder si nejprve zahrál společně s Depeche Mode na charitativním koncertě v londýnské Royal Albert Hall (17.02.), o den později navštívil jejich koncert z Tour of the Universe jako host (18.02.), oficiální web depechemode.com odstartoval kampaň na Alanovo nové CD Selected (02.03.), Martin Gore vystoupil jako host v rámci Alanova vystoupení v kalifornské Santa Aně (24.10.) a Dave Gahan si přišel Alana poslechnout na jeho show v New York City (01.11.).
29. říjen 2010

Alan vystoupí na speciálním festivalu Mute Records

Daniel Miller připravuje na 13.-14. května 2011 ojedinělý hudební festival v rámci ročního Short Circuit Electronic Music Festival v historickém Roundhouse v Londýně. Během dvou dnů vystoupí téměř všechny bývalé i současné hvězdy Mute Records. Akce není pojatá pouze jako sled koncertů, ale v rámci festivalu budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se řady workshopů, živých rozhovorů a projekcí. Chystá se velůká oslava Mute Records jako samostatného a nezávislého labelu. Vstupenky budou v prodeji od pátku 3. prosince a v nabídce bude také limitovaný počet speciálních lístků na oba dny, který umožní svým držitelům vstup přísně střežené aftershow party a do dalším utajovaných míst v zákulisí. Vstupenky je možné objednat u The Roundhouse.
21. říjen 2010

S Alanem budou sdílet pódium další hudební hvězdy

Další světové eso spojuje svoje jméno s Alanem Wilderem a jeho projektem Recoil. Vystoupení v kolumbijské Bogotě je od nynějška prezentováno jako společný dvojkoncert s Massive Attack. Tato pro fanoušky určitě zajímavá informace s sebou nese však určité nutné změny. Mění se především místo konání. Z klubu Downtown se akce přesouvá do Antiguo Siam. K posunu dochází i v čase vystoupení. Strange Hour bude fungovat jako after-party po koncertě britských triphoperů, kteří jsou právě na celosvětové šňůře Heligoland Tour. Robert Del Naja i Grant Marshall již svoji osobní účast na Alanově vystoupení přislíbili. "Doufám, že uslyším jejich celý set než se budu muset začít připravovat na vlastní show. Fanouškovská základna Massive Attack je velmi podobná stoupencům Recoilu a my bychom byli neradi, kdyby si někdo musel nechat ujít jeden nebo druhý koncert jen kvůli kolizi termínů" komentuje Alan.
17. říjen 2010

Oficiální "nový singl" Want - ke stažení zcela zdarma

V souvislosti s nedávným vydáním výběrového alba Selected a právě probíhajícím turné Strange Hours se Alan Wilder rozhodl uvolnit několik zbrusu nových remixů k volnému stažení. Přípravou nových verzí oblíbené písně Want, ke které přispěla svými vokály Nicole Blackman, byl pověřen Architect. Pod tímto uměleckým pseudonymem se skrývá Daniel Myer, zakládající člen dnes již legendárních Haujobb. Jeho jméno je však spojeno i s dalšími úspěšnými elektronickými projekty HMB, Newt nebo Destroid, od roku 2007 je stálým členem švédské kapely Covenant. Jeho sólová dráha pod hlavičkou Architect může být směle označena za Danielův nejvíce fascinující projekt. Zaměřuje se především na minimal techno, mocně zkreslené sekvence a tvrdý breakbeat. Touto souhrou se mu daří vytvářet unikátní elektronický celek s množstvím hladkých ambientních ploch vhodný pro poslech i tanec.
7. říjen 2010

Člen Nine Inch Nails vystoupí v rámci Recoil show v Los Angeles

V rámci losangeleského vystoupení v El Rey Theatre se představí také jeden velmi speciální host. Tím není nikdo "menší" než zakládající člen Nine Inch Nails Alessandro Cortini, který vystupuje pod pseudonymem Sonoio. Součástí programu má být speciální set zaměřený převážně na jeho poslední album. Alessandro již dříve spolupracoval s formacemi Ladytron a Health a v současné době sklízí úspěchy se svým sólovým projektem. Jednou z mnoha aktuálně vydaných verzí je také zcela raritní "balík", obsahující digital download, exklusívní E.P. disk a SONOIO portable synthesizer navržený přímo Alessandrem a Scottem Jaegerem (The Harvestman). Všichni fanoušci mají možnost si zcela zdarma stáhnout první čtyři písně alba z adresy http://sonoio.org. Po skončení živých koncertů bude v El Rey Theatre následovat DM/Recoil aftershow party pod taktouvkou DJe Daniela Barassiho (blízký spolupracovník Depeche Mode). 22. října tedy vystoupí účinkující v tomto pořadí: Recoil, Conjure One, Architect, Sonoio (Alessandro Cortini), DJ Daniel Barassi (after-show party).
10. září 2010

Recoil Ping - komunitní služba Apple

Ping vytváří dojem kombinace populárních služeb Last.fm a Twitter posazené do prostředí iTunes Store. Právě komunitní charakter serveru Last.fm byl zřejmě tou největší inspirací, protože Ping umožňuje sledovat jakou hudbu právě poslouchají vaši přátelé. Můžete se stát fanoušky svých oblíbených zpěváků, zpěvaček nebo kapel a podívat se na seznam koncertů naplánovaných ve vašem okolí. Ping umožňuje registrovaným uživatelům označit oblíbená alba nebo přidávat k nim své komentáře. Všechny nahrávky Ping (resp. iTune Store) pochopitelně nabízí k zakoupení. A jak je o Alanovi dobře známo, jde s novými technologie ruku v ruce. Stačí, když zadáte RECOIL v prostředí PING iTunes (nutná verze 10.0) a kliknete na ‘follow’. Stanete se tak součástí aktuálně nejrychleji rozvíjející se komunity na Internetu. Samozřejmostí je přístup ke všem novinkám a snadná cesta ke kompletní diskografii Recoil, videím nebo třeba Recoil AppM. Dozvíte se ale také, jakou hudbu právě poslouchá sám Alan. Ping tak logicky následuje Alanovy aktivity na ostatních sítích Facebook, Twitter, Myspace and all other networks.
6. srpen 2010

Aktualizace Recoil aplikace pro iPhone

Předem avizovaná aktualizace Recoil aplikace pro iPhone byla dnes uvolněna ke stažení. V Apple schválili verzi 2.01 a mezi novinky patří např. 'Event' sekce. Zapracovalo se také na výkonu a stabilitě. Pokud máte již nainstalovanou původní verzi, doporučujeme přejít k nové, která pracuje také s IPAD a iPod touch. Pomocí této aplikace budete do minuty informováni o novinkách z právě probíhajícího turné 'Strange Hours' a samozřejmostí je přístup k fotografiím, videu, audiu a dalším informacím k jednotlivým albům. Za touto technologickou novinkou stojí opět studio un.titled a zdarma si ji můžete stáhnout na iTunes store.
30. červenec 2010

Předtočený rozhovor s Alanem Wilderem

V průběhu března se Alan Wilder stal hostem populární německé rozhlasové show 'Desert Island discs', která bude mít svoji premiéru v sobotu 7. srpna od 10:05 hod na stanici Deutschlandfunk. Nalaďte si zmíněné rádio a zjistěte, co si Alan myslí o některých hudebnících a kdo patří mezi jeho oblíbence. Řeč bude např. o Massive Attack, Henryku Góreckim, Brianu Enovi, Stevu Reichovi a samozřejmě Recoilu. DLF-UKW-frequencies (pouze pro území Německa): Deutschlandfunk-Frequenzen, Live-Stream (celosvětový přístup), nově také Deutschlandfunk-show Recorder (možnost nahrání): der dradio-Recorder.
22. červenec 2010

Gary Numan jako host Alana Wildera v Chicagu

Alan Wilder přivítá na svém chicagském vystoupení speciálního hosta. Nebude jím nikdo jiný než pionýr electro popu Gary Numan. Gary Numan a jeho kapela Tubeway Army fanouškům představí svoje doposud nejúspěšnější album "The Pleasure Principle" ve speciální živé verzi. Předskokanem oběma hvězdám bude již dobře známý Architekt. Gary Numan (narozený jako Gary Anthony James Webb 8. března 1958) je anglický zpěvák, skladatel a kytarista, který se proslavil hity "Are 'Friends' Electric?" a "Cars" (pravděpodobně první bristká syntezátorová píseň, která bodovala v americké hitparádě). Charakteristický sound je postavený na těžkých syntezátorech s několika kytarovými efekty. Gary je nazýván Kmotrem elektronické hudby a je respektován jak svými vrstevníky, tak současnými hvšzdami electro scény mezi které patří Marilyn Manson, Dave Grohl, Nancy Boy band nebo třeba Trent Reznor. Gary Numan vydal celkem 43 alb a 56 singlů.
21. červenec 2010

Detailní pohled na Selected Box

Selected box získal ještě před svým vydáním celou řadu přídomků. Raritní, limitovaný, unikátní, číslovaný, podepsaný, deluxe. Hovořilo se o něm ovšem také jako o tajemném (obsah audio disku 3 a DVD byl fanouškům zcela neznámý), předraženém (kvůli nekřesťanské výši poštovného) nebo zpožděném (původně ohlášené datum vydání 17. květen se protáhlo o měsíc). Se vším lze do jisté míry souhlasit, nicméně po jednom tisíci kusů se doslova jen zaprášilo ještě před samotným vydáním a Mute Bank hrdě hlásila "Vyprodáno".
15. červenec 2010

Speciální Recoil aplikace pro iPhone

Alan Wilder oznámil podrobnosti o zbrusu nové aplikaci pro iPhone, která umožňuje všem fanouškům sledovat činnosti a aktivity, zatímco je Alan na turné nebo třeba ve studiu. Pomocí této aplikace získáte také přístup k fotografiím, videu, audiu a dalším informacím k jednotlivým albům. 'Recoil iPhone/iPad Ap' je skutečně ideálním nástrojem pro informování fanoušků o nejnovějších zprávách, zejména pak o pokračujícím promo turné "Selected".
15. červenec 2010

Nová data v kalendáři Selected promo tour - USA, Kanada a Jižní Amerika

Po úspěšné prezentaci 'A Strange Hour' v celé Evropě a Spojených státech zavítá v říjnu a listopadu Alan Wilder s Paulem Kendallem do Jižní Ameriky, USA a Kanady. Nedávné vystoupení v Mexico City patřilo mezi ta nejbouřlivější na celé šňůře. Nejen tato skutečnost podnítila Alana k pokračování své show. Mr. recoil k tomu dodává "Mexičané nezklamali. Dokonce jsem byl doslova zahlcen žádostmi fanoušků z Argentiny, Chile, Peru, Brazílie a mnoho dalších z této části světa na uskutečnění koncertu v jejich krajině. Byl jsem opravdu potěšený. A naše plánování se nyní přineslo své ovoce. Věřím, že jihoamerická vystoupení přinesou mnoho zajímavého. Paul Kendall a já nyní chystáme několik změn v live setu a také nové videoprojekce." Již nyní jsou pro USA a Kanadu domluvení hosté Architect a Conjure One. V přípravách je rovněž dvojkoncert v Chicagu.
2. červen 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola sedmá, část druhá

V druhém díle závěrečné kapitoly video-serálu "Selected" se na pódiu newyorské Le Poisson Rouge loučíme s promo turné "A Strange Hour". Absentujícího Douglase McCarthyho, který se nemohl dostavit kvůli stále značně omezenému leteckému provozu nad Evropou, dobře zastoupil Joe Richardson. S velmi potěšující informací přišel samotný Alan, který zvažuje pokračování turné "Selected" a v průběhu října a listopadu by se mohly uskutečnt další vystoupení v USA a Kanadě.
Sledujte video zde.
1. červen 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola sedmá, část první

Alan Wilder opustil starý kontinent a setkáváme se s ním necelých 50 kilometrů severovýchodně od Mexico City v Teotihuacánu, nejvýznamnějším náboženském centru celé Střední Ameriky. Společně absolvujeme výstup na jednu z pyramid a pochopíme, proč je Teotihuacán popisován jako zvláštní, magické, posvátné místo skrývající mnoho tajemství a ohromující svojí monumentalitou. V závěru první části videa zažijeme bouřlivou atmosféru Alanova vystoupení a budeme svědky malého fanouškovského "trapasu" v backstage.
Sledujte video zde.
1. červen 2010

Alan Wilder dnes slaví své 51. narozeniny!

7. květen 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola šestá

V šestém díle video-serálu "Selected" se setkáváme s Alanem Wilderem v Rusku a stáváme se svědky nutných řešení několika nepříjemností při přípravách vystoupení. Nabízí se čas na první bilancování právě ukončené části evropského turné.
Sledujte video zde.
19. duben 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola pátá

V pátém díle video-serálu "Selected" se s Alanem nejprve setkáváme na odpočívadle u rakouské dálnice. Důvod je prostý. Předem plánovaný transport zhatila islandská sopka Eyjafjallajökull resp. její sopečný mrak, který zastavil téměř veškerý letecký provoz nad starým kontinentem. Vše zlé je k něčemu dobré a můžeme se tak seznámit s Alanovým vlastním autem. Pokud Vás zajímá, jaké hudba zní z rádia, vězte, že se jedná o Kraftwerk a jejich velký hit "Tour De France". V krátkém střihu se přesuneme do Budapešti a závěr této kapitoly obstará Alanův pozdrav z Prahy.
Sledujte video zde.
5. duben 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola čtvrtá

Další kapitola video-serálu "Selected" je nyní on-line, tentokrát z Bukurešti. Alan nás seznámí s některými jeho spolupracovníky, krátce navštívíme jeho na autogramiádu a projdeme se po typickém rumunském trhu. Mr. Recoil také odhaluje své hosty na nadcházející vystoupení - Douglase McCarthyho (Budapešť a Praha), Daniela Millera & Garetha Jonese (Řím).
Sledujte video zde.
22. březen 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola třetí

Další pokračování video-serálu "Selected" natočil Alan Wilder v Berlíně. V krásných prostorách Meistersaalu představuje své speciální hosty a ukazuje dobře známé prostory z historie Depeche Mode.
Sledujte video zde.
12. březen 2010

Video-seriál k "Selected" - Kapitola druhá

Nový díl slibovaného "Selected" seriálu, ve kterém nás Alan Wilder seznámí s novinkami z příprav alba a zajímavostmi z právě odstartovaného turné. Alan vypráví o skladbách ze "Selected", přípravách vystoupení a slibuje zajímavého tajného hosta do Berlína!
Sledujte video zde.
11. březen 2010

"Selected" - dvě perličky do sbírky

Kromě již zmiňovaných formátů (CD, 2CD, 4LP) přichystal Alan Wilder pro své fanoušky opravdovou perličku. Věrní sběratelé recoilovských raritek sice budou muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy, ale investice se jim rozhodně vyplatí. Základ fantastického "Selected boxu" tvoří 2CD verze, ovšem bonusy Alan rozhodně nešetří. Přinášíme také doplňující informace ke speciálnímu vinylovému vydání. Obě edice jsou číslované a každé bude vydánou pouze 1.000 kusů. Předobjednat si je můžete už nyní.
10. březen 2010

Velmi povědomý komerční video-spot

Do redakce nám přišla velice zajímavá upoutávka na právě probíhající reklamní kampaň nové slovenské dominanty - komplexu rezidencí, kanceláří, hotelů a obchodů River Park. Hlavním investorem je známá finanční skupina J&T Real Estate. Nepřipomíná vám zmíněné video náhodou něco? Napište nám své názory. Pokusíme se získat i vyjádření Alana.
9. březen 2010

Album "Selected" také na vinylu

Přinášíme dobrou zprávu pro milovníky gramofonových desek. Nové album "Selected" vyjde také jako limitovaný čtyřdeskový set. První dva vinyly obsahují klasické verze Recoilovských písní, další dvě desky kopírují bonusový CD disk a nabízejí tak skladby v jejich remioxových podobách. Celosvětové vydání je naplánováno na 19. dubna, ale již nyní si můžete "Selected" předobjednat ve všech formátech (CD, 2CD, 4LP) v mnoha internetových obchodech.
3. březen 2010

Fanouškovský projekt - Recoil Selected TV Archives

"Recoil Selected TV Archives" je fanouškovský projekt, který si klade za cíl zkompletovat televizní rozhovory a reportáže o Recoilu. Navazuje na známé a úspěšné DM TV Archives. Také v tomto případě producentský tým (Bongmute a Dentez) hledá video-materiály po celém světě v co nejlepší kvalitě. Staré záznamy z VHS jsou pečlivě remasterovány a upravovány do jednotného stylu. Chystané DVD slibuje pro fanoušky opravdu cenný kus do sbírky. Vše vzniká za podpory samotného Alana. První záznam je z roku 1992, kdy německá televizní stanice Tele5 vysílala krátkou reportáž o tehdy novém albu "Bloodline". Víte o starším?
recoil.dmtvarchives.com
3. březen 2010

Video-seriál k "Selected"

Alan Wilder spouští další video-seriál na kanále YouTube, kterým bude informovat fanoušky o vydávaném albu "Selected" (19. dubna) a nadcházejícím promo tour "A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall" (turné startuje 12. března v Barceloně). Vzhledem k faktu, že se jedná o první představení Recoilu mimo studio za 25 let fungování projektu, slibují připravované dokumenty mnoho zajímavostí. Jednotlivá videa budeme aktualizovat v tomto článku.
2. březen 2010

Depeche Mode podporují nové album Recoil

Zdi mezi Depeche Mode a Alanem Wilderem definitivně spadly. Stačilo jedno krátké společné vystoupení, dvě přátelská setkání a vše je jinak. Oficiální web Depeche Mode Vás na úvodní stránce přivítá reklamou na Alanův projekt Recoil vůbec poprvé v historii. Krásné gesto, fanoušci Depeche Mode, tak konečně po dlouhých letech mohou mít pocit, že DM a Alan Wilder jsou zase pod jednou střechou...
Převzato s laskavým svolením DepecheMode.CZ
21. únor 2010

Alan Wilder na koncertě Depeche Mode v londýnské O2 aréně

Tři dny po svém fantastickém a nečekaném vystoupení se svojí bývalou kapelou v londýnské Royal Albert Hall navštívil Alan Wilder koncert Depeche Mode v metropoli Anglie znovu. Tentokrát však jako V.I.P. divák s neomezeným přístupem do zákulisí. Později ve svém blogu na Twitteru uvedl: "‘Home’ - nádherný zpěv, pane Gore. Jedna z jeho nejlepších písní všech dob."
twitter.com/recoilboss
18. únor 2010

Alan Wilder naživo s Depeche Mode

15 let, 7 měsíců a 10 dní uběhlo od záverečného koncertu Depeche Mode v americkém Indianapolis v rámci jejich Devotional Tour. Kdo z fanoušků by si tehdy pomyslel, že na společné vystoupení celého kvarteta si bude muset počkat celých 5.704 dní! A to navíc na pódiu chyběl ještě Andrew Fletcher, kterého na závěr turné musel nahradit Daryl Bamonte. Naprosto nečekaný a velice emotivní zážitek se včera naskytl 5.544 šťastlivcům v londýnské Royal Albert Hall, kterým se podařilo získat vstupenky na charitativní koncert, jehož výtěžek byl věnován na boj s rakovinou u dětí (A Concert For Teenage Cancer Trust).
10. únor 2010

Turné Recoilu má dalšího hosta

Čestným hostem na Alanových zastávkách v Hamburku (20.3.) a Paříži (23.4.) bude Olivia Louvel. Olivia je francouzská umělkyně působící převážně v Anglii a přezdívaná 'digitale diseuse', 'mutant Björk' nebo 'electronic diva'. V současnosti vydává své čtvrté studiové album "Doll Divider", jehož obal obsahuje fotografie pořízené Alanem Wilderem v západním Sussexu. "Doll Divider" mixoval Paul Kendall, její bývalý kolega z dua "The Digital Intervention". Alan Wilder produkoval jejich společné album "Capture" v roce 2003.
3. únor 2010

Bonusový disk "Selected"

Celosvětové datum vydání "Selected" bylo zvoleno na 19. duben 2010. Druhé CD překvapivě obsahuje kromě nových remixů i několik již dříve vydaných verzí. Všechny písně však znovu prošly hudebními úpravami a slibují tak z poslechu nový zážitek. Na "Selected" přispěli svými viokály Diamanda Galás, Joe Richardson, Douglas McCarthy, Samantha Coerbell, Siobhan Lynch, Toni Halliday, Nicole Blackman, Maggie Estep a Carla Trevaskis.
19. leden 2010

Návrat starých časů, Alan remixuje Nitzer Ebb

Alan Wilder nedávno remixoval skladbu "I Am Undone" z nového alba Nitzer Ebb "Industrial Complex". Jeho mix se objeví na bonusovém disku rozšířeného vydání. "Industrial Complex" totiž vychází 22. ledna hned ve třech různých podobách.
18. leden 2010

Nové edice Nitzer Ebb

Nitzer Ebb jsou beze sporu jednou z kultovních kapel světové elektro-scény. V současné době předskakují Depeche Mode na jejich turné "Tour of the Universe". Při této příležitosti vydává Mute jedinečnou kolekci s názvem "Catalogue", která obsahuje všechna alba vydaná u Mute Records (That Total Age, Belief, Showtime, Ebbhead, Big Hit) a trojdiskový výběr "Compilation" s podtitulem Body of Work and Body Rework. "Catalogue" obsahuje album Ebbhead (1991), které vznikalo pod producentskou taktovkou Alana Wildera a Flooda. Na "Compilation" najdeme skladbu "Come Alive", kterou Alan mixoval pro Nitzer Ebb ve studiích Konk taktéž v roce 1991.
17. leden 2010

Známe obal a seznam skladeb "Selected"

S potěšením oznamujeme konečnou podobu nového alba "Selected". V článku přinášíme oficiální booklet a seznam skladeb. Grafické práce byly zadány studiu Un.titled. Vedení projektu se ujal schopný Matta Culpina a s jeho prací je Alan nadmíru spokojený. Související grafické výtvory budou zveřejněny později. Jednotlivé skladby byly pečlivě upravovány Alanem a Paulem Kendallem a pečlivě remasterovány Simonem Heyworthem v Super Audio Mastering.
9. leden 2010

První termíny Recoil Tour s Nitzer Ebb

Po informacích o novém připravovaném albu "Selected" přichází Recoil s další výbornou zprávou. První dvě zastávky plánovaného promo-turné se uskuteční ve Španělsku, konkrétně v Barceloně (12. března) a Madridu (13. března). Slibnou zajímavostí je beze sporu informace, že Alan Wilder bude sdílet pódium s Nitzer Ebb. Připomeňme si, že lídr Nitzer Ebb Douglas Mccarthy nazpíval hlavní vokály hned ke třem recoilovským písním "Faith Healer", "Incubus" a "Stalker". "Aby nedošlo k nedorozumění" upozorňuje Alan, "je důležité zdůraznit, že hlavní záměr je prezentace Recoil, ne koncert. Tato dvě španělská data jsou jakousi zkušekou, neboť je to poprvé, kdy se skladby Recoil dostanou ven ze studia."

Převzato z oficiálních stránek Shunt

5. leden 2010

Nové album Recoil & promo turné!

Alan Wilder připravuje vydání nového alba "Selected" na jaro 2010. Přesné datum dosud neznáme, s největší pravděpodobností se bude jednat o duben nebo květen. Bohužel neuslyšíme žádné nové skladby, ale jak už samotný název napovídá, album se bude skládat z výběru již vydaných skladeb z předchozích LP. Které písně se na "Selected" dostaly bylo čistě rozhodnutím Alana, který dodává "Tato hudební kolekce je složena z mých nejoblíbenějších skladeb, které jsou zremasterované a upravené tak, aby posluchači získali co možná nejlepší zážitek."
2. prosinec 2009

Alan zaskočil za Depeche Mode

Alan Wilder se včera zúčastnil premiéry filmového dokumentu "The Posters Came from the Walls" o oddanosti, ale také šílenosti fanoušků Depeche Mode. Mr. Recoil se také připojil k následné tiskové konferenci, resp. veřejné diskusi mezi tvůrci filmu a diváky v Clapham Picturehouse. Alan (nečekaně) brzy dostal otázku týkající se případné další spolupráce s Depeche Mode. Po oficiálním ukončení pokračovala zábava v přilehlém baru. Alan byl duší celé párty. Rozdával autogramy, povídal si s fanoušky a ochotně pózoval četným fotoaparátům.
25. listopad 2009

Alan se zúčastní premiéry dokumentu o fanoušcích Depeche Mode

Držitel Turnerovy ceny Jeremy Deller společně se svým spolupracovníkem Nicholasem Abrahamsem zkoumá transformativní sílu hudby prostřednictvím příběhů víry a oddanosti fanoušků Depeche Mode z celého světa. Dokument "The Posters Came from the Walls" s nadneseným podtitulem "Jak basildon ukončil studenou válku a další příběhy" není o Depeche Mode. Pojednává o fanoušcích. Někteří lidé jsou fanoušci. Někteří fanoušci jsou super-fanoušci. A někteří jsou posedlí. "The Posters Came from the Walls" popisuje fandovství v jedné ze svých nejšílenějších forem. Setkáme se v něm s mnoha posedlostmi, pro někoho zcela běžnými, pro někoho naopak bizardními.
1. červen 2009

Alan Wilder dnes slaví své 50. narozeniny!

27. květen 2009

Alan Wilder vstoupil i na Twitter

Alan Wilder po celkem úspěšném využívání sítí MySpace a Facebook vstupuje i na pole služby Twitter. Twitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety. V současné době má téměř 5 milionů uživatelů a je třetí nejčastěji používanou sociální sítí (první je Facebook, druhý MySpace). Největší celebritou používající Twitter je Ashton Kutcher, který jako první uživatel dosáhl mety jednoho miliónu "přátelství". Alan byl vždy průkopníkem nových technologií, nicméně v tuto chvli by fanoušci po celém světě raději uvítali nějaké zprávy o novém hudebním materiálu pod hlavičkou projektu Recoil. Pro uživatele Twitteru dvě důležité adresy: twitter.com/recoilofficial a twitter.com/Recoilboss.
20. leden 2009

Práce na novém Recoilu potvrzeny!

Jak se zdá, Alanovu zprávu z Facebooku jsme odhalili dříve, než bylo záhodno. Dnes večer přišlo oficiální oznámení o změne stránek s potvrzenou informací o práci na zbrusu novém hudebním materiálu. Alan byl vždy příznivcem moderních technologií. Není se tedy čemu divit, když místo statických webových stránek používá ke komunikaci kanály jako MySpace, YouTube nebo právě zmiňovaný Facebook. Ať už jste příznivcem podobných portálů či nikoliv, ta podstatná zpráva je, že se snad brzy dočkáme nového Recoilu. Ve článku se dočtete, jak Alan představuje nový Facebook.
16. leden 2009

Alan Wilder pracuje na novém albu

Hned na začátku nového roku přichází Alan Wilder s potěšující zprávou. Ve svém domácím studiu Thin Line připravuje nový hudební materiál. Ve stručném prohlášení na svém profilu Facebook neuvádí, zda se jedná o přípravu celého nového alba. Tuto informaci navíc dosud nepotvrdil ani na oficiálních stránkách Shunt, ani ve svém blogu na MySpace. Od vydání posledního alba subHuman uplunulo již 17 měsíců.
8. prosinec 2008

Ježíšek už přišel

Jak už jsme Vás před časem informovali, od dnešního dne je možné stahovat z oficiálních stránek Shunt zbrusu nový remix písně 'Prey'. Nová verze se nazývá 'shotgun mix' a jejím autorem je David Husser. Po zaregistrování, které je zcela zdarma, obdržíte e-mailem přesný link vedoucí k hudebním souborům. Ano, souborům. Naše původní informace byla tedy trochu nepřesná. Prey (shotgun mix) je možné totiž stahovat ve formátech .wav (57.8 MB), .flac (37.2 MB), .m4a for Apple (37.7 MB) a klasické AAC .m4a v 320 kbs (13.1 MB). Ke správnému vánočnímu dárku patří i adekvátní balící papír. Aby toho tedy nebylo málo, Alan Wilder připravil k downloadu i obal na CD v rozlišení 300 DPI!
24. listopad 2008

Hudba Recoil použita v populární videohře 'Need For Speed Undercover'

Dvanáctá verze veleúspěšné hry Need For Speed nese podtitul ’Need For Speed Undercover’ a na trh přišla koncem listopadu (18. listopadu v USA, 21. listopadu v Evropě). Již během prvního týdne se stala nejprodávanější hrou ve Velké Británii. Tato zpráva by zde za normálních okolností neměla co pohledávat, jenže to by doprovodný soundtrack nesměl obsahovat něco z dílny Alana Wildera. Tvůrci ze studií Electronic Arts z divize Black Box Games (i tento název je pro Recoil fanoušky zcela příznačný) totiž do hry použili části písní 'Shunt', 'Vertigen' a 'Want'. Hra existuje už i v češtině a je dostupná kromě klasických PC také pro koncová zařízení PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS, Wii nebo iPhone.
21. listopad 2008

Alanův vánoční dárek fanouškům

Od 8. prosince nabídne Alan Wilder zbrusu nový remix písně 'Prey' z alba subHuman všem fanouškům jako vánoční dárek. Novou verzi remixoval Francouz David Husser, kterého Alanovi ke spolupráci doporučil Paul Kendall. David pracoval na recoilovských hudebních materiálech ve studiu Thin Line již počátkem tohoto roku. Soubor ve formátu MP3 bude dostupný na oficiálních stránkách Shunt k volnému stažení. V pokračování článku se dočtete, co o Davidovi říká Paul Kendall.
16. září 2008

Videodokument z Alanovy návštěvy Prahy

Od Alanovy návštěvy České republiky v rámci promo tour k nové desce 'subHuman' uplynul již více jak jeden rok. I tak tato ojedinělá událost zůstala v srdcích všech fanoušků jako trvale nesmazatelná událost. Nyní si můžete své vzpomínky osvěžit krátkým videem, které připravil Amigo, hlavní organizátor celé akce. Zažijte znovu atmosféru, která vládla v pražském Retro Clubu a podívejte se, co všechno čekalo Alana od doby příletu až po jeho poslední minuty na české půdě. Krátký dokument obsahuje záběry z tiskové konference, rozhovory z rádií, setkání s fanoušky na hotelu a samozřejmě také samotnou party. Video je opravdovým profesionálním dokumentem, který rozhodně stojí za to shlédnout i kvůli jeho vysoké umělecké kvalitě.
Video naleznete na oficiálních stránkách Shunt v sekci Audio/Visual -> Film.
15. září 2008

Shunt - nová podoba oficiálních stránek

Oficiální recoilovské stránky Shunt dlouhou dobu představovaly školní cvičení začátečnického kurzu tvorby webu. Situace zašla až tak daleko, že Alan Wilder byl nucený celé promo k zatím poslednímu albu 'subHuman' vést přes svůj profil na MySpace. Dnešním dnem se však tento stav obrací k lepšímu. Webové stránky Recoil.co.uk jsou spuštěny ve verzi 3.0. Nečekejte však žádné technické novinky a nejmodernější technologie. Vše je postaveno na starém dobrém HTML s využitím pár Flash doplňků. Krása je zkrátka v jednoduchosti. Shunt je každopádně zpět a bude průběžně aktualizován o novinky a další zajímavosti.
1. červen 2008

Alan Wilder dnes slaví své 49. narozeniny!

2. duben 2008

Něco málo přes jeden měsíc potřebovali fanoušci z celého světa, aby vykoupili veškeré zásoby speciálního singlu 'Prey/Allelujah'. Nové CD vzniklo díky iniciativě nadšenců sdružených kolem webových stránek www.depeche-mode.ru tak trošku z trucu nad komerční politikou gramofonové společnosti EMI Music, která odmítla singl vydat jako neprodejný. Multimediální nosič obsahuje i nový unikátní videoklip 'Allelujah' režiséra Dmitrye Semenova. Toto video je možné v současné době shlédnout také na oficiálních stránkách Shunt. Alan Wilder by rád poděkoval Oksaně Strizhakové z vydavatelství Gala Records, které vydání CD zrealizovalo, a Konstantinu Zavodnikovi, jenž se ujal manažerských a produkčních prací. Díky samozřejmě míří také ke všem fanouškům, kteří se prokousali nelehkým platebním systémem a 'Prey/Allelujah' objednali.
8. únor 2008

'Prey/Allelujah' release party

V Moskvě se chystá další Recoil party u příležitosti vydání singlu 'Prey/Allelujah'. Akce se plánuje na 29. února do dobře známého klubu Strangel, který již hostil Alanovo prosincové setkání s ruskými fanoušky. Hlavní téma akce se samozřejmě bude točit kolem vydání nového CD. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na velké videoprojekce včetně nového klipu 'Allelujah', soutěže o zajímavé ceny a ohlédnutí za Alanovou nedávnou návštěvou. Jedná se o jediné místo, na kterém bude možné zakoupit si nové CD mimo Internet. O zábavu se budou starat DJové Extra (22:00 hod), O.K. (0:00 hod) a Z@lex (2:30 hod). Party začíná ve 21 hod.
1. únor 2008

Nové multimediální CD 'Prey'/'Allelujah'!

Alan Wilder přichází s potěšující zprávou o vydání nového CD singlu a odpovídá tak na četné prosby nekonečné řady fanoušků. Na 25. února je naplánováno vydání striktně limitovaného multimediálního CD 'Prey'/'Allelujah'. Singl bude obsahovat remixy 'Prey', reduction mix 'Allelujah' a dosud utajené video 'Allelujah' od režiséra Dmitrye Semenova. Obal nového nosiče bude obsahovat motiv zmíněného videa, typickou 'subHuman' grafiku a komentáře od Alana Wildera, Hepzibah Sessa i režiséra Dmitrye Semenova.
21. leden 2008

Videoklip Prey postoupil do finále

Jak už jsme vás informovali v létě, Radar Festival si klade za úkol objevovat a podporovat mladé talentované režiséry bez ohledu na zemi jejich původu nebo věk. Mute Records a Alan Wilder souhlasili s použitím písně 'Prey' pro soutěžní klání. Zmiňovaná soutěž právě dospěla do svého devatenáctičleného finále, do kterého se probojoval i videoklip 'Prey' dvaatřicetiletého švýcarského režiséra Mikea Mateesca. Video si můžete prohlédnout a hlasovat pro něj stránkách Dazed Digital. Ostatní finálové klipy naleznete zde.
4. leden 2008

Rozhovor pro švédské rádio

Zcela nový aktuální rozhovor s Alanem Wilderem měli možnost zaznamenat posluchači švédského rádia P2 (Monitor) 2. ledna letošního roku. Hodinu trvající pořad je možné spustit přímo na stránkách rádia P2. Na výběr jsou dva zvukové formáty Real Audio a Windows Media. Doporučuji si interview pustit v prohlížeci Internet Explorer, Mozilla Firefox vykazuje při přehrávání drobné problémy.
28. prosinec 2007

subHuman získal cenu pro nejlepší elektronické album

Alan Wilder obdržel za "subHuman" cenu IGN pro "Nejlepší elektronické album roku 2007". IGN k tomu dodávají: "Výsledkem [album subHuman - red. pozn.] je okouzlující prolnutí blues, folku a elektronické hudby, vše ve velice pokrokovém stylu. Je nutné zdůraznit, že žádná ze skladeb na albu není kratší než 7 minut." IGN (Imagine Games Network) je multimediální portál zabývající se převážně novinkami a recenzemi z oblasti video her a patří mezi 200 nejnavštěvovanějších stránek na Internetu.
Další informace naleznete na IGN.com.
11. prosinec 2007

Autogramiáda v Moskvě - AKTUALIZOVÁNO

I když s malým zpožděním, přinášíme vám pár postřehů z Alanovy návštěvy Moskvy. Ruští fanoušci měli 1. prosince možnost setkat se Alanem Wilderem v moskevském hudebním megastoru Sojuz. V následujícím článku naleznete osobní dojmy z tohoto setkání a odkazy na různé fotoreportáže a videozáznamy. Za reportáž děkujeme Tanyi, za ruský překlad pak Anně.
9. listopad 2007

Alanova návštěva Moskvy potvrzena

Přímo od Shunt teamu jsme obdrželi potvrzení Alanovy návštěvy v ruském hlavním městě. Zde je oficiální prohlášení k celé akci: Po velkém úspěchu letních akcí v Berlíně a Praze se chystáme oslavit vydání alba subHuman na party v moskevském klubu Strangel (Ryazansky prosp. 2b) dne 1. prosince od 21 hodin. Alan Wilder, jako čestný host, bude pro fanoušky k dispozici při autogramiádě i pro přátelské povídání. Během večera zazní sety několika DJů, vystoupí místní kapela, pro fanoušky jsou přichystány videoprojekce a soutěže. V Moskvě také kromě dalších věcí navštívíme rozhlasové stanice 'Echo of Moscow' a 'Silver Rain' a připravujeme veřejnou autogramiádu v hudebním obchodě Sojuz.
8. listopad 2007

Třetí zastavení Alana Wildera

Alan Wilder opět vyráží na cesty! Po Berlíně a Praze se tentokrát chystá na 1. prosince velká Recoil party v moskevském Strangel Clubu. Mr. Recoil přislíbil svoji účast a tak můžete začít plánovat svůj výlet do ruské metropole. Zpáteční letenku z Prahy koupíte už od 3.400 Kč, takže o způsobu dopravy je celkem jasno. Cesta po železnici trvá 31 hodin.
Podrobnější informace naleznete na stránkách DMFan.ru.
19. říjen 2007

Reportáž: Alan Wilder v Praze

Alanova návštěva Prahy byla pro většinu fanoušků spojena pouze se sobotní Recoil party v klubu Retro Music Hall. Mr. Recoil však strávil v české metropoli téměř týden a zde vám přinášíme alespoň krátkou reportáž z celého jeho pobytu.
8. říjen 2007

Zahájen prodej nových triček

Alan Wilder na svých stránkách spustil prodej nových oficiálních triček s motivem subHuman. Při tvorbě motivů Alan spolupracoval s Jessem Holbornem z Holborn Design a Rolandem Brownem ze Slipstream Merchandise. Nová trička si můžete objednat zde: store.recoil.co.uk.
1. říjen 2007

Připravujeme reportáž z Alanova pobytu v Praze

V současné době připravujeme rozsáhlou reportáž z Alanova pobytu v Praze. Prosím všechny fanoušky, kterým se podařilo pořídit nějaké fotografie a jsou ochotni je sdílet s ostatními, aby se mi ozvali na e-mail stalker@recoil.cz. Uvítáme fotografie se setkání s Alanem, záběry ze sobotní party, vaše osobní postřehy a zážitky a také informace o zprávách v tisku.
1. říjen 2007

Nový remix The Killing Ground

Britská kapela The Slips zveřejnila na svých stránkách celkem povedený remix písně The Killing Ground z alba subHuman. Písničku si můžete poslechnout a stáhnout na stránkách myspace.com/theslipsmusic.
19. září 2007

Vyhrajte vstupenky na setkání s Alanem Wilderem

Alanova návštěva se nezadržitelně blíží a proto jsme pro vás připravili jednu rychlou soutěž o pět volných vstupů (každý platí pro dvě osoby) na Recoil Party 29.9.
Vstupte do soutěže zde.
24. srpen 2007

Alan Wilder v Praze

Vánoce letos přijdou trochu dřív. Alan Wilder se svojí partnerkou Hepzibah Sessou zavítají do našeho hlavního města. V klubu Retro Music Hall se 29. září budete moct osobně setkal s touto legendou elektronické hudby. Již nyní si můžete objednat vstupenku na party za cenu 200,- Kč. Předprodej končí 17.9.2007 a počet vstupenek je omezen! Pro další informace vstupte do micro-site.
8. srpen 2007

Soutěž o podepsané CD subHuman!

Při příležitosti vydání nového alba subHuman jsme pro vás ve spolupráci s Mute UK, EMI CZ a DepecheMode.CZ připravili soutěž o zajímavé ceny. Jeden z vás navíc může vyhrát album subHuman podepsané Alanem Wilderem!
6. srpen 2007

Jaká byla subHuman Release party s Alanem

O berlínské party s účastí samotného Alana jsem vás už informoval. Co jsem ale neřekl bylo, že jsem dostal také jedno pozvání. A jelikož do Berlína je cesta dlouhá, na pořadatelích jsem doslova vyprosil akreditace pro další spolupracovníky z Recoil.cz. V den D, tedy pátek 3. srpna, jsme s PetremK2 vyrazili nejprve směr hlavní město Praha, potom už společně s dvorním grafikem těchto stránek StrangeMem směr hlavní město Berlín.
5. srpen 2007

Recoil party v Budapešti

Máme pro vás pozvánku na další čistě Recoilovskou party. Tým ze stránek Feestate.hu připravuje na 24. srpna velké setkání všech fanoušků v klubu Filter. Již nyní si můžete na webu Freestate prohlédnou videopozvánku od Alana Wildera. Na místě se bude promítat další vzkaz pro fanoušky a připravena je také bohatá tombola.
1. srpen 2007

První článek o novém albu

Je až s podivem, jak dokáží česká média nové album Alana Wildera ignorovat. Vzhledem k tomu, že se mi dosud nepodařilo získat červencový Side Line č. 59, ve kterém je velký rozhovor s Alanem i Joem Richardsonem, až nyní přináším první scan článku k albu subHuman. Není bez překvapení, že se jedná o německý časopis, konkrétně Melodie & Rhythmus 07/2007. Jednostránkové interview je doplněné velkou fotkou, na konci časopisu najdete také reklamu na nové album. Pokud víte o nějakých dalších článcích, prosím, informujte nás.
Jdi přímo na články z novin a časopisů
25. červenec 2007

Jaká byla "subHuman" release party

Jak už jsme vás na těchto stránkách informovali, 9. července se v pražském klubu XT3 uskutečnila party u příležitosti vydání nového alba projektu Recoil s názvem „subHuman“. Velice útulný a pěkný žižkovský klub přivítal zhruba 20 až 30 fanoušků, kteří na akci přijeli většinou ze vzdálenějších měst. Bohužel party byla naplánovaná na začátek prázdnin a navíc ten den silně pršelo, což napříčinilo menší účast než se původně předpokládalo. Celým večerem provázel Amigo, který umíchal velice pěkný a svižný recoilovský DJ set. Před závěrem celé akce došlo na hodně očekávanou tombolu, ve které byla rozdána také dvě Alanem podepsaná alba „subHuman“. Na další šťastlivce čekaly limitované CD+DVD, oficiální trička i dvojvinyl subHuman.
25. červenec 2007

subHuman v NTSC pro Severní Ameriku

Také fanoušci ze Severní Ameriky se konečně dočkají nového alba "subHuman". I pro USA a Kanadu jsou připravené dvě edice - základní CD a limitovaná CD+DVD, kdy DVD disk je přetočený do formátu NTSC. Na pultech tamních obchodů se "subHuman" objeví 14. srpna.
Převzato ze stránek Side-Line
25. červenec 2007

Alan Wilder kousek od Česka

Tak, a je to tady. Alan Wilder přijede 3. srpna do berlínského klubu White Trash, kde se společně se svojí družkou Hep, zúčastní oficiální party u příležitosti vydání nové desky "subHuman". Klub je dimenzován zhruba pro čtyři stovky fanoušků, tři sta lístků (po 6 Eurech) bylo uvolněno do prodeje a během pár minut zcela zmizely mezi dychtivými fanoušky. Spekuluje se také o krátkém živém představení desky "subHuman". Stalo by se tak poprvé v historii projektu Recoil, což znamená poprvé od roku 1986!
Převzato z MusicServer
6. červenec 2007

Bude mít Prey své video?

Recoil a Mute Records vyhlásili soutěž v rámci Radar Festivalu o nový videoklip pro pilotní singl 'Prey' z alba "subHuman". Radar Festival má za úkol objevovat a podporovat mladé nadějné režiséry z celého světa. Soutěž je otevřená pro kohokoliv bez žádných omezení. Na 20 finalistů čekají rozličné ceny, včetně podpory špičkových profesionálních filmových studií. Podrobnější informace o soutěži naleznete na stránkách Radar Festivalu.
Převzato ze stránek Side-Line
3. červenec 2007

Jaký byl chat s Alanem Wilderem

Alan Wilder odtajnil celé album "subHuman" v rámci internetové listening party. Videostream s originálním živým komentářem přímo od Alana mohli sledovat fanoušci po celém světě. Po skončení prezentace nového alba Alan sedl ke svému Macu a formou klasického chatu odpovídal na otázky fanoušků.
Převzato ze stránek Depeche Mode CZ
2. červenec 2007

Soutěž se Side-Line o 10 alb subHuman

Ve spolupráci s belgickou pobočkou EMI Side-Line vyhlašuje soutěž o 10 albu "subHuman". Pokud se chcete soutěže zůčastnit, navštivte stránky Side-Line, klikněte na vložené video a poslouchejte instrukce přímo od Alana Wildera! Side-Line také přináší exklusívní rozhovor s Alanem i Joe Richardsonem.
Převzato ze stránek Side-Line
29. červen 2007

Online Listening Party s Alanem Wilderem

Dění kolem nového alba Recoilu je v plném proudu. Alan se vrací s albem subHuman, které bude do pultového prodeje uvolněno 9. července. Už 2. července od 20 hod středoevropského času si můžete celé album poslechnout na oficiálních stránkách Shunt. A nejen to. Alan Wilder bude ve stejnou dobu k dispozici na on-line chat. Je však potřeba se zaregistrovat na této adrese.
Převzato ze stránek Side-Line
26. červen 2007

Singl "Prey" již legálně ke stažení

Ode dneška lze na iTunes stáhnout nový singl "Prey". Tuto novinku nebude možné koupit na žádném CD, ve "hmotném" provedení budou k dispozici pouze jako sedmipalcový vinyl se dvěmi verzemi - Single Version Edit a Reduction Edit. Editovaná singlová verze je mnohem kratší než albová podoba. K tomu Alan dodává:
"Originální Prey má kolem 8 minut. Musel jsem píseň zkrátit na nějakých 3:50, takže si dokážete představit, že to je poměrně drastická změna. No, moc toho nezůstalo (směje se). Teď vážně. Nebylo to zase tak obtížné, jak se zprvu zdálo."
V nové videozprávě opět publikované na serveru YouTube Alan také vysvětluje volbu pro digital download místo klasických disků. Dobrou zprávou je možnost výběru mezi dvěma standardy digital download - jak klasických 128 kbps AAC, tak progresivní DRM-free 256 kbps.
Prohlédněte si Alanův vzkaz zde.
Převzato ze stránek Side-Line
25. červen 2007

Na 50 šťastlivců čeká podepsaný subHuman

Pokud si objednáte nové album subHuman přes oficiální stránky Mute nebo přímo přes jejich internetový obchod RecordStore, můžete být mezi 50 šťastlivci, kterým přijde domů podepsané CD od Alana Wildera. Tato raritní a určitě sběratelsky cenná cédéčka budou rozdělována náhodně, nezáleží tedy na datu objednávky. Další zajímavostí je možnost objednání CD společně s oficiálním tričkem subHuman. Tričko je modré, s krátkým rukávem a obsahuje nové logo Recoil v oranžové barvě. Jedná se o jediné tričko, které bude k této desce vydáno. Objednání samotného trička nebude možné, v případě zájmu budete muset zakoupit balík obsahující CD a již zmiňované tričko.
25. červen 2007

Party k vydání alba subHuman v Praze

Na 9. července je plánovaná oficiální (s přímou podporou Mute Records resp. EMI Music) release party nového alba subHuman. V žižkovském klubu XT3 zazní celé nové album i starší osvědčené hity. Do plánovaných soutěží jsou přislíbeny ceny podepsané přímo Alanem Wilderem. Vstup na party je zcela zdarma.
20. červen 2007

Píseň "99 to life" inspirována skutečnou událostí

Píseň "99 to life" z nového alba subHuman se zakládá na skutečné události. "99 to life" je termín, který se používá k vyjádření maximální hranice trestu, rovnající se trestu smrti. Joe Richardson v rozhovoru pro Side-Line (jehož tématem bylo nové album Recoil) k tomu řekl: "Je to o jednom z mých nejbližších přátel, který byl poslán do vězení ve státě Texas po zabití 3 mužů při přestřelce. Byla to samozřejmě sebeobrana, ale oni byli bílí a on Hispánec. Je to již dlouho, byli jsme mladí a pitomí." Celý rozhovor s Alanem Wilderem a Joe Richardsonem se objeví v Side-Line č. 59, které si můžete objednat na stránkách Side-Line.
Převzato ze stránek Side-Line
15. červen 2007

Data vydání subHuman pro Severní Ameriku

Fanoušci Alana Wildera z USA a Kanady si budou muset na tolik očekávaný nový materiál počkat mnohem déle než lidé z Evropy. Singl Prey bude uvolněn pouze jako digital download a to 17. července, album subHuman pak ve všech formátech CD, DLX CD/DVD, 2LP až 14. srpna.
7. červen 2007

Digitální balík ke stažení od 9. července

Digitální balík, obsahující všechny Recoil alba bude uvolněn 9. července 2007. Ještě před tím 25. 6. 2007 si všichni vyznavači a posluchači Wilderova projektu budou moci legálně stáhnout singl Prey z nového alba. Každé album bude ke stažení v obou standardech, tedy v klasickém 128 kbps AAC, stejně jako v novějším a kvalitnějším 256 kbps bez ochrany DRM, takže bude možné stažený soubor přehrát jak v iPodech, tak i v dalších digitálních přehrávačích či na neomezeném počtu počítačů. Každé Recoil album bude k dostání i v deluxe balení, obsahující všechny singly, béčka a remixy.
1. červen 2007

Alan Wilder dnes slaví své 48. narozeniny!

31. květen 2007

Nový singl Prey vyjde 25. června

Prey, pilotní singl alba subHuman, vyjde 25. června 2007. Klasického CD se bohužel nedočkáme, Prey je připravený pouze jako sedmipalcový vinyl a digital download. Limitovaná "malá" deska (nečíslovaná) obsahuje také remix skladby Prey – Reduction edit.
7" - Mute372: Prey (Single Version Edit), Prey (Reduction Edit)
Download 1-track Single – iMute372: Prey (Single Version Edit)
Download Single – LiMute372: Prey (Single Version), Prey (Radio Edit), Prey (Reduction), Prey (Album version)
Převzato z Recoil's blog
11. květen 2007

Seznam písní alba 'subHuman' odtajněn

Přinášíme vám seznam nového recoilovského alba “subHuman”. Datum vydání je stanoveno na 6. červenec a na pultech obchodů se objeví jako klasické CD, limitované CD/DVD a pro sběratele také jako dvojvinyl. V nejbližších dnech bychom vám měli také představit obal nového alba.
“subHuman” - seznam skladeb:
1. Prey, 2. Allelujah, 3. 5000 Years, 4. The Killing Ground, 5. Intruders, 6. 99 To Life, 7. Backslider
Převzato ze stránek Home
4. květen 2007

Alan odhalil kousek nové písně

Zdá se, že informání fanoušků pomocí videozpráv na YouTube se Alanovi líbí mnohem více než aktualizace oficiálních stránek. V pár hodin staré zprávě navíc Alan představuje ukázku z nové písně Pray.
26. duben 2007

Kdo je Joe Richardson

Joe Richardson se narodil v jižní Louisianě u řeky Atchafalaya. Již od ranného dětství byla hudba nedílnou součástí jeho života. V šesti letech dostal od svého dědečka první kytaru. Nikdy nenavštěvoval žádné hudební kurzy, vzdělával se jako samouk. Hudební talent mu však byl dán do vínku, navíc malý Joe na sobě neskutečně dřel. Již ve 13 letech tak začal hrát v klubech po celé jižní Louisianě. Roky strávené na New Orleanských pódiích a nekonečná řada rozličných spolupracujících hudebníků vypěstovaly v Joe Richardsonovi zcela osobitý a neortodoxní styl komponování. Pro jeho práci je typické hluboké zapálení a totální ponoření do každého hudebního projektu, se kterým je vázán. Tento všestraně nadaný muzikant vyniká zejména ve hře na kytaru, harmoniku, housle a havajskou kytaru.
16. duben 2007

Nové album ponese název subHuman

Tak je to tady. Věc, o které se dlouze spekulovalo, a na kterou čekaly řady Recoilovských fanoušků déle než sedm let. Nové album Alana Wildera vyjde 9. července a ponese název subHuman. A máme se opravdu na co těšit. Nová deska má obsahovat mnohem více politických sdělení než předcházející alba, textově stavěná převážně na lidských příbězích a osudech. subHuman je určitým obrazem nehumánní stránky současné lidské populace zodpovědné za mezinárodní teror, nenávist a nepřátelství.
5. únor 2007

Nový materiál Recoilu potvrzený přímo od zdroje Mute

Clara P. Andy, spolupracovnice Mute Records, navštívila Alana v jeho domácím studiu Thin Line. Alan Wilder na čistě soukromém setkání přehrál tři ze svých nových písní z tolik očekávaného alba. Zajímavostí určitě je, že všecny skladby byly představeny ve formátu 5.1. Dá se tedy očekávat speciální vydání nového alba na SACD nebo některém z dalších zvukových formátů nové generace.
Převzato z Mute's MySpace Blog
20. říjen 2006

Zbrusu nová videozpráva přímo od Alana

Alan Wilder je zpátky! Už žádné pochybnosti. Alan Wilder je zpět ve svém soukromém studiu Thin Line a pracuje na novém materiálu. Zbrusu nové video, které natočil sám Alan, je všem dostupné na serveru YouTube. V rozhovoru Alan prozradil mnoho zajímavých informací.
31. červenec 2006

Douglas McCarthy o novém Recoilu

Během svého Body Of Work Tour zavítali elektroniční Nitzer Ebb také do Moskvy, kde 19. července odehráli v přeplněném klubu Gorod velice úspěšný koncert. Ještě v předvečer tohoto vystoupení poskytli exklusívní rozhovor elektronickému magazínu Shout. Jedna z otázek se týkala také Alana Wildera.
Otázka: Douglasi, zúčastňuješ se příprav na novém albu Alana Wildera?
Douglas McCarthy: Viděl jsem Alana (Wildera) zhruba před týdnem nebo čtrnácti dny. Moc vám toho nemohu říct... rozhodl se pokračovat ve stylu svých posledních alb, tedy pracovat s jinými zpěváky než doposud. Odjel do USA, kde spolupracoval s jedním konkrétním umělcem, dílo se jim skutečně dařilo, možná to vypadá na celé album s jedním zpěvákem. Osobně si však myslím, že prostor pro další hlas tam asi ještě je a mám pocit, že to bude žena, protože ten Američan, o kterém jsem se zmiňoval, je muž. Alanův materiál je však vynikající!
Převzato ze stránek Shout
6. červen 2006

Alan se vrací do studia - definitivně potvrzeno

O Alanově návratu do hudební mašinérie se již delší dobu spekuluje. Během posledních měsíců různé nezaručené informace nabíraly na intenzitě a alespoň částečné posvěcení fanouškovských spekulací přinesl loňský rozhovor s Martinem Gorem (Depeche Mode). Nyní však oficiální stránky projektu Recoil, nad kterými má Alan plnou kontrolu, přinesly fantastickou zprávu, která jistě všem věrným fanouškům vnese novou naději. Alan se v tuto chvíli nachází ve svém Thin Line studiu a pracuje na novém materiálu. Práce na projektu postupují celkem dobře, ale není jisté, zda nový materiál spatří světlo světa ještě v letošním roce.
Současně bylo oznámeno, že webové stránky Shunt projdou zásadními změnami. V jejich důsledku budou některé sekce dočasně nedostupné, avšak aktuální dění bude neustále monitorováno.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
1. červen 2006

Alan Wilder dnes slaví své 47. narozeniny!

8. listopad 2005

Olivia Loubel živě a sólo

Dnes večer se v londýnském klubu Notting Hill Arts uskuteční společný koncert Plastic Operator, Olivie Loubel, Lips a Sing-Sing. Olivia Loubel je na plakátech a pozvánkách představována jako "francouzská zpěvačka se zaměřením na electro scénu, produkována ex-Depeche Mode synth-géniem Alanem Wilderem". V roce 2003 Alan Wilder produkoval album "Capture" dua The Digital Intervention, které tvořila právě zmiňovaná Olivia Loubel společně s Paulem Kendallem.
Převzato ze stránek University of Westminster & Plastic Operator website
19. říjen 2005

Martin Gore: "Ano, Alan je zpět ve studiu"

Mediální zájem o Depeche Mode díky jejich zbrusu novému albu s názvem Playing The Angel opět nabírá na obrátkách. Smutný fakt, že Alan Wilder již není členem této slavné kapely, konečně přijali fanoušci i novináři. V některých rozhovorech však stávající členové Depeche Mode na otázky týkající se Alana odpovídají. V exklusivním interview pro časopis Týden Martin Gore potvrdil Alanův návrat ke studiové práci na novém recoilovském projektu. Martin Gore: "Slyšel jsem, že se (Alan Wilder) snad chce vrátit k hudbě, prý už má dost odpočinku a chce nahrát desku." Toto zjištění očividně překvapilo Andyho Fletchera: "Opravdu? Jak to, že jsem o tom neslyšel?"
15. září 2005

Nové CD Alana Wildera potvrzeno!

Pět let po vydání dosud posledního sólového alba Liquid potvrdil Alan Wilder hudebnímu magazínu Side-Line návrat do svého studia a započetí prací na novém hudebním materiálu ještě během letošního roku. Posledním hudebním počinem spojeným s Alanem byla produkce alba capture Paula Kendalla, konkrétně spolupráce nad písní Coma Idyllique. Předešlé roky však Alan trávil pouze v rodinném kruhu, daleko od hudebního průmyslu. Alan k tomu dodává: "Užíval jsem si všechny ty chvíle, o kterých jsem si dříve myslel, že na ně nikdy nebudu mít díky práci ve studiu čas. Mám na mysli cestování, opětovné navazování kontaktů s příbuznými, hraní si s dětmi a pomoc při jejich výchově. S Hep jsme si párkrát vyšli ven do společnosti, začli jsme trochu předělávat naše bydlení, setkávali se s přáteli, hráli tenis, chodili na procházky, sledovali kriket, zkrátka popíjeli jsme Campari a užívali si to nejlepší období, které nás potkalo." Alan plánuje začátek studiových prací již nyní na podzim. Oficiální stránky Shunt projektu Recoil brzo přinesou podrobnější informace a budou opět pravidelně informovat netrpělivé fanoušky o průběhu natáčení. Zajímavá informace však přišla také od Dave Gahana, který v rozhovoru pro časopis D-Side uvedl, že Alan hodlá znovu přepracovat některé starší písně Depeche Mode, zejména z alb Violator a Songs Of Faith And Devotion, s využitím nových zvukových technologií surround sound a 5.1. Zdá se, že tato Alanova snaha přímo koresponduje s nedávným oznámením gramofonové společnosti Mute Records, ve kterém byly odtajněny plány na znovuvydání starších nahrávek Depeche Mode. První vlaštovkou v tomto směru a určitým testem trhu byla reedice úspěšného živého dvojalba 101, která vyšla nově ve formátu SACD.
Převzato ze stránek Side-Line
1. září 2005

Alan Wilder zpátky ve studiu?

Minulý týden přinesly neoficiální švýcarské fanouškovské stránky překvapivou informaci o chystaném návratu Alana Wildera do studia Thin Line. Podle dostupných informací by během podzimu mělo vzniknout nové studiové album tohoto elektronického mága. Oficiální stránky projektu Recoil však tuto informaci nijak nepotvrzují a již delší dobu zůstavají bez aktualizací. Podobných nepravdivých zpráv, které byly spíše zbožným přáním samotných fanoušků, se v minulosti již několik objevilo.
Dnes však informaci otiskl také německý web, který je schválenou mutací oficiálních stránek. Dle jejich exkluzivních zpráv se zmiňovaná informace zakládá na pravdě a v dohledné době bychom se tak mohli dočkat nového hudebního materiálu. Od vydání dosud posledního alba Liquid uplynulo již pět let.
Převzato z DepecheMode.CH & AlanWilder.DE.
1. červen 2005

Alan Wilder dnes slaví své 46. narozeniny!

26. květen 2005

Alan Wilder je stále otrávený z hudebního průmyslu

Douglas McCarthy v rozhovoru pro Zero Magazine prozradil Stefanu Albinssonovi, že se Alan Wilder rozhodl odmítnout produkování McCarthyho připravovaného alba. Douglas dále vysvětloval, že Alan Wilder je stále poněkud znechucený z praktik současného hudebního průmyslu, kterého v současné době nechce být součástí. To bohužel znamená, že Alanův projekt Recoil nevydá v blízké budoucnosti žádný nový materiál.
Douglasovo nové album spatří svělo světa až v roce 2006.
Převzato ze stránek Side-Line
1. červen 2004

Alan Wilder dnes slaví své 45. narozeniny!

9. prosinec 2003

Alan Wilder exklusívně pro Side-Line

Lednové číslo hudebního časopisu Side-Line přinese exklusivní rozhovor s elektronickým mágem Alanem Wilderem. Reportéři Side-Linu vyzpovídali Alana na konci listopadu a řeč přišla na Alanovy aktuální záliby, jeho práci s Paulem Kendallem na albu Capture, mateřskou gramofonovou společnost Mute a samozřejmě také na budoucnost Recoilu.
Převzato ze stránek Side-Line
11. listopad 2003

Podrobnější informace o Capture

Přečtete si příběh o založení projektu i osobní informace o Paulu Kendallovi a Olivii Louvel na stránkách The Parallel Series.
31. říjen 2003

Alan Wilder pracuje na albu Paula Kendalla

"Capture" je zbrusu nová věcička od Paula Kendalla (dříve vydával desky u Mute Records) a Olivie Louvel. Oba vystupují pod přezdívkou The Digital Intervention a na natáčení nového alba se podílel Alan Wilder. Alespoň takto to bylo oznámeno na německých stránkách www.alanwilder.de. Je to první Alanův hudební počin od vysoce ceněného alba "Liquid" (2000). Po pár dnech práce v útulném Alanově studiu Thin Line a pod přísným dohledem tohoto elektronického mága spatřilo světlo světa ovoce nesoucí název "Coma Idyllique". Tato píseň bude obsažena na již zmiňovaném albu "Capture", které vyjde u labelu 0101.
Převzato ze stránek Side-Line
31. říjen 2003

Alan Wilder na koncertě Dave Gahana

Bývalý Alanův kolega a největší kamarád z kapely Depeche Mode pokračuje ve svém sólovém Paper Monsters Tour. Během třetí části turné zavítal 29. října také do londýnského Carling Hammersmith Apollo. Tento koncert měl jednoho velice speciálního hosta. Bohužel nikoliv na pódiu, ale alespoň v zákulisí, měli fanoušci jedinečnou šanci setkat se s Alanem Wildrem. Po mnoha měsících ticha a nečinnosti Alan velice ochotně odpovídal na otázky fanoušků. Jedním z těch šťastných byl i Chris Myatt.
4. srpen 2003

Martin Gore zazpíval část písně Recoilu

Martin Gore změnil na svém závěrečném koncertu v Myan (Los Angeles) 7. května text písně In Your Room. V závěru písně, když Peter Gordeno hrál poslední part, Martin zazpíval refrén z Control Freak You’re all I need to get high. Control Freak se nachází na albu Unsound Methods a napsali jej Alan Wilder a Maggie Estep. Původní zpěv pochází také od Maggie Estep.
Zmiňovanou část písně si můžete stáhnout zde.
Připojte svůj názor v diskuzi
1. červen 2003

Alan Wilder dnes slaví své 44. narozeniny!

30. duben 2003

Dave Gahan vzpomíná na Alana Wildera

Otazník nad budoucností Depeche Mode visí ve hvězdách. Podobnou otázku se pokusil Dave Gahanovi položit dánský bulvární magazín Ekstra Bladet. V rozhovoru zpěvák DM, který v součastnosti vydává sólové album Paper Monsters, uvedl, že jeho vztahy s Martinem Gorem jsou poměrně komplikované, protože Martin nepřipouští Daveovo zasahování do podob písní Depeche Mode. "Můj pocit marnosti už přerostl patřičnou mez během všech těch let. Vždy jsem cítil, že klamu sám sebe - že bych neměl mít vliv na naše písně. Důvod, proč jsem jej neměl, byl jednoduše v tom, že jsem nebyl dostatečně průbojný vůči Martinovi, ale také z důvodu, že vím, že Martin se nerad nechá ovlivňovat radami a nápady, ať už jsou od kohokoliv." Gahan dále přiznává, že kapela se sejde, aby prodiskutovala své další působení. "Pravděpodobně někdy v příštím roce se na toto téma budeme bavit, ale nezaručuji vám, že vydáme další nahrávku." V rozhovoru Dave Gahan rovněž zastal názor, že Goreho nedostatek otevřenosti a upřímnosti vedl k odchodu tvůrčího zvukového mozku Depeche Mode, Alana Wildera. Gahan: "Martin nikdy nepřizná, že Alan neuvěřitelně přispěl k jeho písním. A teď si myslím, že jednoduše můžeme říct, že Alanova práce v současných Depeche Mode chybí. Myslím si, že dnes by to uznal i Martin. A to je něco, co by pravděpodobně měl udělat. Měl by zvednout sluchátko a Alanovi to po těch letech aspoň říct. Určitě by to ocenil." Celý rozhovor se odehrával v zábavném duchu. Dave Gahan vyprávěl, jak producent Mark Bell stál před materiálem k albu Exciter, zatímco Gore byl lhostejný k jakékoliv produkci. "Náš producent Mark Bell prohlásil, že rozhodně nechce udělat pro nás celé album. Tak jsem mu pověděl drobnou novinku: "Jo, tak to pro nás, sakra, uděláš." Ten si potom vyhrnul rukávy a začal pracovat s počítačem, zatímco Martin mu zíral přes rameno a mumlal "o.k."
Převzato ze stránek Side-Line
14. leden 2003

Nové album Alana Wildera???

Na polských neoficiálních stránkách Shame se objevila zpráva o chystaném novém albu Alana Wildera, plánovaném na podzim tohoto roku. Shunt i Side-Line mlčí, berte proto tuto zprávu jako nepotvrzenou.
12. leden 2003

Stalker - Recoil.CZ exklusívně: bootleg "Unsound Liquid"

Hudební oblast prodělala významné změny. Ačkoliv předem zveřejněný materiál není dosud dostupný, během posledních několika týdnů jsme uveřejnili několik zcela nových neoficiálních mixů, které byly poskytnuty exklusívně pro naše straánky. Nyní vám jako první přinášíme zcela nový belgický bootleg s názvem "Unsound Liquid". Dle přání autora remixů budeme každý týden zveřejňovat jeden mix. Podrobné informace naleznete v sekci "Stáhni si".
1. červen 2002

Alan Wilder dnes slaví své 43. narozeniny!

10. květen 2002

EMI koupila Mute

Mute přestala být nezávislou značkou. EMI dnes oznámila, že získala Mute, jednu z hlavních nezávislých nahrávacích společností v Evropě, která má pod sebou umělce jako Recoil, Depeche Mode, Mobyho a spoustu dalších kapel. Tímto nákupem EMI rozšiřuje existující licenční vztah, který měla po více než 15 let Mute s Virgin Records (spadající pod EMI). Mute, kterou založil v Londýně v roce 1978 Daniel Miller, se důsledně zaměřovala na rozvoj svých umělců. Miller, výkonný ředitel Mute, bude i nadále zodpovídat za aktivity této společnosti. EMI zaplatí za Mute 23 milionů britských liber, plus během příštích 4 let dalších až 19 milionů liber za případné platby spojené s převodem práv. Celé odkoupení není žádným překvapením, už v předchozích rozhovorech argumetoval Miller, že připojení se k velké společnosti bude v budoucnu logickýcm řešením.
30. duben 2002

The Curve dokončují práce na svém novém albu

Britská skupina The curve nahrála další album a informuje, že "Alan pracuje na závěrečných úpravách a bude hotov do konce tohoto týdne". Nové album nese název "The New Adventures of Curve" a obsahuje 7 nových písní a dvě předělávky - "Superblaster" a "Recovery". Součástí je také remix od Deepskyho. The New Adventures bude k dostání také jako limitovaná internetová edice, exklusivně od MNS, e-partnera Side-Line. Bude vyrobeno jen malé množství, takže si nezapomeňte objednat. Internetové vydání by se mělo uskutečnit za šest týdnů, možná dříve.
Převzato ze stránek Side-Line
10. duben 2002

Alan a Dave opět spolu?

Zpěvák Depeche Mode David Gahan poskytl 6. března sérii deseti rozhovorů, v nichž informoval o svém sólovém projektu, který by měl být hotov v březnu 2003. Název není ještě znám, ale pravděpodobně se bude jmenovat New York City, na uctění památky obětí teroristických útoků. Dave Gahan má hotových 15 demo a údajně požádal o pomoc Alana Wildera, ačkoliv ten před několika měsíci jakoukoliv spolupráci popřel. Album by mělo být méně elektronické, s nádechem jazzu, blues a rocku. Žádné velké překvapení, Gahan není už dlouho fandou elektroniky. Rozhovory také potvrzují informaci o plánovaném turné, kde by se měly hrát i písně Depeche Mode.
Převzato ze stránek Side-Line
9. duben 2002

Hudební svět je smutný

Frank Tovey (známý jako Fad Gadget) zemřel ve středu 3. března, ve svém domě v Londýně. První zprávy hovořily o mozkové mrtvici, společnost Mute ale vydala prohlášení, že přičinou smrti bylo selhání srdce. Frank trpěl srdečními problémy už od dětství. Daniel Miller (šéf Mute Records) vzpomíná: "Frank byl úplně prvním interpretem, se kterým jsem v Mute pracoval, jeho nahrávky byly zvláštní a ovlivňující, byl to mimořádný umělec. Frank se velkou měrou podílel na položení základů společnosti Mute a toho, čím se značka postupně stala, bude mi opravdu chybět". Alan: "Po pravdě jsem Franka moc neznal, byli jsme kolegové z Mute. Náhodou jsem na něj narazil, a stejně jako každý, kdo Franka někdy potkal, zjistil, že je ve skutečnosti opakem té osoby na pódiu - přívětivý, zábavný a milý. Jako umělec byl velmi podceňován a já budu jeho vliv na DM nepochybně dál připomínat. Na pódiu se choval naprosto neuvěřitelně, vystupoval (např. v 'Ricky's Hand') s nesmírnou sebejistotou, stejně jako David Gahan. Zpráva o jeho předčasném skonání pro mě byla skutečně smutná."
12. březen 2002

Alan si bere pauzu

Recoil právě odpočívá. Alan Wilder si vybírá hudební prázdniny. Alan: "Abych řekl pravdu, co se hudby týče, mám teď hluché období. V nejbližší době nic nečekejte. Právě si beru dlouhou pauzu. Bylo mi nabídnuto několik filmových projektů, ale nic mě nezaujalo natolik, abych se tomu věnoval.
15. únor 2002

Nový singl Delta Dreams ovlivněn Recoilem

Delta Dreams právě vychází nový singl s názvem "Remembrance". Text napsala a zpívá Jane Eric, vokalistka Bex, produkce se ujala společnost Q. Vyjádření skupiny k singlu: "Zvuk Delta Dreams se poněkud změnil, ale věříme, že fanoušci změnu uvítají, až si skladbu poslechnou." Změna se týká hlavně živějšího zvuku, jsou slyšet opravdové bubny, basa, kytara a to vše ve spojení s elektronickou dvojitou basovou linkou - podle našeho názoru skvělá kominace. Fanoušky Recoilu bude zajímat, že výsledek je hodně podobný práci Alana Wildera na albech "Bloodline" a "Unsound Method".
Převzato ze stránek Side-Line
1. únor 2002

Alan v interview otevřeně...

Alan Wilder poskytl v lednu 2002 rozhovor pro @-mag Electrogarden Network. Některé otázky se týkaly jeho odchodu z Depeche Mode. Alan odpovídal upřímněji, než jsme čekali. Chcete vědět, co vadí Alanovi na Mute? Nebo chcete znát jeho současný vztah k členům DM?
Přejdi na Rozhovory'
17. leden 2002

Podpisy českých fanoušků součástí Alanovy sbírky

24. listopadu 2001 se v České republice konaly dvě Depeche Mode párty. Na tom není nic zvláštního. Důležité ale je, že se fanoušci mohli svým podpisem připojit na velké vánoční přání pro Alana Wildera. Už jsme obdrželi i Alanovu odpověď. Jak si můžete přečíst, Alan nás pověřil úkolem - poděkovat všem za projevenou podporu. Takže, díky, díky, díky... Věříme, že podpoříte i další podobné projekty Recoilu. V listopadu bylo nasbíráno před 600 podpisů na čtyřech obrovských vánočních přáních.
19. listopad 2001

Vánoční přání pro Alana Wildera

Naše stránky organizují vánoční přání pro Alana a jeho rodinu. Chcete-li se k tomu přání také připojit, přijďte v sobotu, 24. listopadu, na pražskou Depeche Mode párty do klubu Hvězda (Věříme, že se přidá také organizátor současně probíhající akce v Brně). Můžete také posílat e-maily na cech@depechemode.cz, s názvem "Alan: X-mas wish". Prosíme, jen v angličtině.
3. červenec 2001

Být otcem je pro Alana Wildera důležitější než hudba

V rozhovoru pro německé webové stránky Black Box říká Alan Wilder, že s prací na svém novém albu moc nepokročil. Ještě na konci minulého roku Alan tvrdil, že už začal pracovat na novém materiálu. Ale zdá se, že věci jdou pomaleji, než se předpokládalo: "Minulý rok mě zcela pohltily jiné věci a hudbu jsem odsunul na druhou kolej (Alan Wilder se stal podruhé otcem, narodila se mu Stanley Duke). Mám pár rozdělaných skladeb, ale zatím to není nic určitého." Nové album Recoilu možná spatří světlo světa v roce 2003, dříve ne. Alan také komentoval současnou situaci Depeche Mode: "Depeche Mode je teď v podstatě sólový projekt Martina Gorea, kde Dave zpívá - jsou svázáni tendencí znít "jinak" a lidé prostě postrádají význam slov 'interakce ve skupině' / 'vzájemné sympatie' / 'napětí' - nazývejte to, jak chcete." A nebuďte překvapeni, ale mistr Wilder sdílí všeobecný názor, že mixy nejsou tak skvělé a vysvětluje: "Pořád si myslím, že remixy jsou vydávány ze špatného důvodu - jako marketingový nástroj - pro mě proto ztrácí na přitažlivosti."
Převzato ze stránek Side-Line
1. červen 2001

Alan Wilder dnes slaví své 42. narozeniny!

4. duben 2001

The Monkey's Mask

Někteří z vás jistě zaznamenali, že se skladba 'Jezebel' objevila v novém australském filmu 'The Monkey's Mask', který režírovala Samantha Lang, a ve kterém hrají Kellie McGinnis a Susie Porter. 'Jezebel' je také součástí soundtracku k tomuto albu.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
30. březen 2001

Jezebel

V televizním pořadu Letadlo byl vysílán videoklip 'Jezebel'.
1. březen 2001

The Hole

Instrumentální verze skladby 'Jezebel' se po 'The Monkey's Mask' objeví také ve filmu britské produkce 'The Hole'. 'Jezebel' má být také součástí soundtracku k tomuto filmu.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
1. březen 2001

Recoil na UP11

Na posledním počinu Unknown Public - UP11 se nachází i píseň 'Jezebel '. Unknown Public vydávají kompilační CD kreativní hudby, která jsou zasílána předplatitelům v 50 zemích. Je to zavedené řešení pro dva důvěrně známé problémy, kterým čelí hudební průmysl - získat kreativní hudbu, kterou by poslouchalo vděčné publikum a pomoc posluchačům vytvořit si nové hudební obzory. Do této doby vydala společnost 10 věcí; UP11, jehož tématem je 'Krása & Terror' je zatím poslední.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
21. leden 2001

Překvapení se jmenuje Stanley Duke

Alan a Hepzibah mají další dítě - Stanley Duke Wilder! Je neuvěřitelné, že se jim podařilo tuto informaci tak dlouho před veřejností tajit. Přejeme hodně štěstí...
Převzato z oficiálních stránek Shunt
19. leden 2001

Nová 'Hydrology'

Mute USA plánuje v březnu 2001 znovu vydat LP 'Hydrology (plus 1+2)', v rámci své 'Essential Collection'. Malé reklamní akce budou probíhat v tisku, rádiích a obchodech. Původní LP bylo vydáno v Evropě v roce 1986 a v USA díky společnosti Mute/Enigma. Enigma před několika lety zkrachovala a LP od té doby nevyšlo.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
19. leden 2001

'Jezebel' hvězdou filmu

Někteří z vás jistě zaznamenali, že se skladba 'Jezebel' objevila v novém australském filmu 'The Monkey's Mask', který režírovala Samantha Lang, a ve kterém hrají Kellie McGinnis a Susie Porter.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
19. leden 2001

'Jezebel' v Paskvilu

V posledním vydání Paskvilu (17. ledna) byl promítnut celý videoklip 'Jezebel'.
19. leden 2001

Fan-art

Sekce 'fan-art' byla aktualizována. Stále čekáme na Dianino vyprávění o setkání s Alanem. Ale už teď si můžete prohlédnout fotky. Zahájili jsme spolupráci s dalšími neoficiálními stránkami Recoilu, Stone Cold (Vince) a Black Chrome (Tibo).
13. listopad 2000

Vytvořte si vlastní Recoil

Rozhodli jsme se založit novou sekci, galerii fanoušků. Budeme opravdu rádi, když nám zašlete své vlastní příspěvky. Chceme najít a publikovat výtvory fanoušků, které souvisí s tím, jak je ovlivnila Alanova hudba. Máme na mysli obrázky, básně, příběhy, fotografie, jakékoliv multimediální soubory, texty atd. Dále čekáme na vaše zážitky související s Recoilem a Alanem samotným. Galerie fanoušků bude umístěna v sekci fan art.
7. listopad 2000

'Liquid' získává ocenění

Od vedení Reciolu jsme právě obdrželi tuto zprávu: "Byli jsme informováni, že album Liquid vyhrálo prestižní ocenění - the Grand Prize 2000 - které uděluje Charles Cros Academy. Akademii tvoří vlivní zástupci francouzského tisku, televize a rádií. Předávání cen se uskuteční v Maison De Radio v Paříži, 28. listopadu, od 12:00. Zatím stále nevíme, zda se Alan zúčastní, možná je tohle pokračování nekonečného příběhu!
Převzato ze stránek Side-Line
20. říjen 2000

Noční Manhattan

Našli jsme fotky z promo CD 'Faith Healer', promo CD 'Strange Hours' a rozšířeného CD 'Liquid'. Třetí skladba na promo 'Strange Hours' se jmenuje 'Manhattan' (ne 'New York Nights').
13. říjen 2000

Paskvil používá Recoil jako propagační klip

Skoro deset sekund písně 'Drifting' bylo použito jako dělící prvek ve včerejším vydání pořadu Paskvil, který je o české (nejen) hudbě. Stalker byl také vyrozuměn, že se bude vysílat promo k 'Jezebel'.
4. říjen 2000

Oficiální Recoil trička

S potěšením vám oznamujeme, že byla předvedena slibovaná módní kolekce Shunt, exklusivně navržená ve spolupráci s firmou Eclipse Merchandising. K mání je několik druhů Recoil triček.
2. říjen 2000

Neoficiální CD Recoil

'Elektrobeats' - to je název nového neoficiálního CD Recoilu. Na dvou discích můžete najít rozhovor s Alanem Wilderem, který se uskutečnil 12. a 19. dubna v Radio Eins (německá rozhlasová stanice sídlící nedaleko Berlína). Rozhovor je v angličtině, přeložen do němčiny. CD je limitováno, bylo vydáno jen 10 kopií, každá z nich má známku s číslem kopie. 'Elektrobeats' obsahuje všechna alba Recoilu. Celková délka je 160 minut.
2. říjen 2000

Vyhledávané videoklipy Recoilu

'Strange Hours' a především 'Jezebel' jsou denně vysílány na stanici VIVA 2. Jediné české pořady, které vysílají klipy Recoilu jsou "Paskvil" a "Noc s Andělem".
27. září 2000

Mute zone v Brně

Jen náhodou jsme se dozvěděli, že Mute Records pořádá v Brně svou prezentační show. Děkujeme Zdeničce za rychlé informace. Karel Deniš, jeden z pořadatelů Mute Czechoslovakia, zastává evidentně názor, že nejlepší přichází na konec, takže jsme museli shlédnout spoustu klipů, než přišla 'Jezebel'.
13. září 2000

Videoklip Jezebel

Videoklip Jezebel konečně odtajněn. Do videografie jsme přidali ukázky i podrobné informace. Režie se ujal Richard Bell. Hlavní postavu - starého černocha - hraje Louis Saint Juste. Videoklip se natáčel ve Walesu. Richard Bell k videoklipu dodává: "Mým záměrem bylo vytvořit film, který nemá žádnou přímočarou strukturu, ale zachycuje náladu skladby. Atmosféru, která provází odříkávání příběhu, ale která ho přímo nekopíruje. Zvýhodnili jsme fakt, že nemáme vokalistku. Napadlo mě, že bychom mohli použít herce jako vyjádření podstaty toho příběhu."
Přejdi na podrobnosti
11. září 2000

Jezebel v obchodech

Na trh byl uveden nový singl Recoilu. Multimediální CD-rom obsahuje dvě verze 'Jezebel' (edit a slick sixty mix), speciální nový mix 'Electro Blues For Bukka White' (2000 mix), úplnou verzi 'Black Box' (complete) and nový videoklip 'Jezebel' (režie Richard Bell, State Films).
1. září 2000

Čas oslav

Dvě osoby spojené s Recoilem dnes slaví své narozeniny. Obě budou pravděpodobně slavit zvlášť, ne na společné párty, protože jednou z nich je Alanova dcera Paris (narozena v roce 1996) a druhou je Goug McCarthy (narozen v roce 1967). Stalker přeje oběma hodně štěstí...
23. srpen 2000

Vydání Jezebel se odkládá

Singl 'Jezebel' bude vydán až 11. září 2000. Mute Records ve svém prohlášení mimo jiné uvádí a zdůvodňuje: "Je nám líto, že opět dochází k posunu vydání – potřebujeme více času na prezentaci v obchodech, na základě kladné odezvy v rádiích a TV, stejně jako umožnit uveřejnění reklamy v měsíčních periodikách. Za případné problémy se omlouváme."
Převzato z oficiálních stránek Shunt
18. srpen 2000

Obal Jezebel

The cover of new Recoil single 'Jezebel' runs in the Liquid style on.
16. srpen 2000

Třetí datum vydání Jezebel

Prvním ohlášeným datem pro vydání nového singlu 'Jezebel' byl 7. srpen. Zatímco Alan informoval prostřednictvím stránek Shunt o posunutí na 14. srpna, firma Mute včera oznámila třetí datum, a to 21. srpen.
3. srpen 2000

Liquid sbírá ocenění

Hudební časopis "Melodie" vyhlásil tři nejlepší alba roku 2000. A výsledky?
zlatá medaile - Moby (Play)
stříbrná medaile - Tom Jones (Reload)
bronzová medaile - Recoil (Liquid)
Blahopřejeme!
10. červenec 2000

Nový singl Recoilu

"Enhanced" singl 'Jezebel' obsahuje nový videoklip a vyjde 7. srpna 2000 (datum je stále v jednání a může být změněno). Datum vydání pro USA a Kanadu oznámeno nebylo.
29. červen 2000

Výsledky ankety

Během Depeche Mode Friends párty (Brno, 24. června 2000, hudební klub Fan Favorit) bylo dotazováno 157 DM/Recoil fanoušků (podmínkou bylo mít rád Recoil) na jejich oblíbená alba, singly, atd. Recoilu.
13. červen 2000

Liquid ohodnocen jako nejlepší

V části '.rec' (týkající se nových nahrávek) českého hudebního pořadu Paskvil (vysílaného v úterý 8.6, repríza v pátek 9.6. a v neděli 11.6.) se hovořilo o novém Alanovu albu 'Liquid'. CDčko bylo prezentováno jako perfektní. Moderátor Dean Reed zmínil skvělé hosty na albu, v každém případě propracovanou hudbu a Alanovy nadčasové metody. Dean také připomněl Alanovu existenci v Depeche Mode a předposlední album Recoilu 'Unsound Methods'. Kromě Recoilu bylo pozitivně ohodnoceno album Yousou n'Door. Kladně se také mluvilo o soundtracku k filmu 'Pláž'. A naopak za nezajímavé byly označeny nahrávky Cypress Hill and Daria G.
1. červen 2000

Alan Wilder dnes slaví své 41. narozeniny!

25. duben 2000

Záběry z videoklipu 'Drifting' v Paskvilu

Záběry z videoklipu 'Drifting' byly použity v nejlepším čekém hudebním pořadu Paskvil (premiéra včera, repríza bude v pátek 26.5. a v neděli 28.5.). Vysílala se totiž reportáž o hudebním festivalu 'Mezi ploty'. Tato benefiční akce je určena na podporu mentálně postižených lidí. V dokumentu byly použity záběry z nemocnice, v nichž nesou našeho "skokana" oddělením pohotovosti. Všechno probíhalo bez hudby Recoilu. Záběry byly použity s laskavým svolením Mute Czechoslovakia.
18. duben 2000

On-line chat s Alanem

20. dubna se Alan zúčastní on-line chatu na www.infomusic.de.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
14. duben 2000

Konečně ve filmu

Hudba z alba 'Liquid' se objeví v novém australském filmu s názvem 'The Monkey Mask'. Kolují informace o instrumentální verzi Jezebel.
14. duben 2000

Znovu s Toni Halliday

Alan se podílel několika orchestrálními aranžemi, a také svou částečnou produkcí, na 2 skladbách nadcházejícího alba Curve.
24. březen 2000

XFM a Liquid/Strange Hours

Britská rozhlasová stanice XFM umístila 'Strange Hours' na svůj playlist. Alan navštíví XFM studio příští týden, kdy se plánuje živé interview.
24. březen 2000

MTV a Liquid/Strange Hours

Americká MTV vysílala minulou neděli poprvé 'Strange Hours' v rámci své show 120 minutes s upoutávkou Chrise Bookera na KROQ.
24. březen 2000

Tisk

Alan přispěl jako host svým úvodníkem do květnového vydání časopisu 'The Mix'.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
24. březen 2000

Nová hvězda rádií

Alan bude hostem rádia BBC 3 ve velice prestižní hudební show 'Mixing It', která představuje současné hudebníky a skladatele. Tento 45 minutový pořad uvádí Robert Sandall + Mark Russell a bude vysílán v sobotu 25. března od 22:45. Ti z vás, kteří nemají možnost naladit BBC 3, mohou využít on-line vysílání na www.bbc.co.uk.
'Liquid' se bude vysílat na stanici 98.5 FM-México v pátek, 24. března, mezi 22:00 a 23:00 místního času. On-line vysílání na www.radioactivo.com.mx.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
22. březen 2000

Jedna párty nestačí

Aktualizován seznam připravovaných Recoilovských akcí!
22. březen 2000

Zlaté Singles 86>98 také pro Alana

Alan nedávno navštívil Recoil párty v Kolíně nad Rýnem, která se konala v klubu Lalic. Party organizovala majitelka klubu Anne Berning, která shodou okolností pracuje v gramofonové firmě Intercord. A právě u Intercordu vydávají Recoil i Depeche Mode své desky pro německý trh. Na této akci, které se mohli zúčastnit pouze vybraní fanoušci, Alan obdržel zlatou desku za prodej alba Depeche Mode 'The Singles 86 - 98'.
2. březen 2000

Strange Hours na VIVA2

Včera byl na německé satelitní stanici VIVA2 vysílán videoklip k 'Strange Hours'.
25. únor 2000

Strange Hours v Paskvilu

Právě jsme obdrželi e-mail od produkce pořadu Paskvil. Podařilo se jim získat svolení k reportáži o Liquidu. Měla by zahrnovat oficiální informace společnosti Mute, 8 minutový dokument o nahrávání Liquidu a nový videoklip 'Strange Hours'.
20. únor 2000

Liquid se představuje Brnu

Nové album Recoilu 'Liquid' bylo během uplynulé noci představeno na Depeche Mode párty v hudebním klubu 'Mersey'. Tým Stalker poskytoval informace o novém Alanovu albu. Shodou okolností jsme v tu samou dobu uveřejnili zprávu o prezentaci Liquidu v české veřejnoprávní televizi a jejím pořadu Paskvil. Kromě osvědčených hitů jako Faith Healer, Stalker, Luscious Apparatus, Curse, Drifting, Incubus,... jsme odehráli prakticky celý Liquid. Nové skladby měly neskonalý ohlas. Naše předpoklady se naplnily - největší úspěch měly písně Breath Control, Want a Chrome, ale také (k našemu milému překvapení) Jezebel, Strange Hours a Vertigen. Black Box (1. část) se hodila jako intro celé párty. Další prezentace Liquidu je naplánována na 3. března do hudebního klubu Fan Favorit.
16. únor 2000

Propagační turné Recoilu

Níže jsou uvedena města, která Alan navštívil, nebo teprve navštíví, za účelem propagace nadcházejícího alba Recoiu 'Liquid'.
Leden - Hamburg (16 a 17), Cologne (19), Brusel (19), Oslo (20), Stockholm (21), Paříž (27 a 28)
Únor - New York City (9 a 10), Madrid (18 a 19), Řím (22 a 23)
Březen - Hamburg (5), Berlín (8), Cologne (9)
16. únor 2000

Propagační párty Liquidu

S příslibem propagačních dárků, množstvím dobré hudby, vodky a videoklipů se v Chicagu uskuteční párty, na které se podílejí Plug a Neo ve spolupráci s Mute.
15. únor 2000

Propagační párty Liquidu v České republice

Chcete právě teď slyšet Liquid? No, stačí přijít 19. března do hudebního klubu Mersey v Brně, kde se koná Depeche Mode párty. Tým Stalker tam poskytne informace o novém albu.
9. únor 2000

Videoklip Strange Hours

Nový videoklip 'Strange Hours' byl před několika minutami vysílán na MTV. Režisérem je Michael Williams. Natáčení probíhalo ve studiích Babyalien ve východním Londýně a v oblasti železniční stanice East London. Alan v tomto klipu neúčinkuje.
1. únor 2000

Nine Inch Nails propagují Liquid

Nine Inch Nails pouští před každým svým vystoupením na turné 'Fragility' skladby z nadcházejícího alba Recoilu 'Liquid'. Turné je v současné době v Austrálii a během několika týdnů se přesune do USA. Trent Reznor požádal Alana o povolení během zkoušek, které probíhaly před vánocemi v Londýně.
20. leden 2000

Alan v živém vysílání rádia

Alan navštívil 19. ledna bruselské Rádio 21, kde proběhl rozhovor, moderátorem byl Rudy Leonet. Podařilo se nám zjistit, že je Rudy belgickým ekvivalentem britského Johna Peela a je už léta velkým fanouškem Recoilu.
16. leden 2000

Alan na párty

Alan se ve středu, 19. ledna, zúčastní společné párty Recoilu / Depeche Mode v norském Oslu. Bude podepisovat desky Recoilu i Depeche Mode. Na místě bude možné zakoupit CD Recoilu atd.
16. leden 2000

Propagační turné Recoilu

První propagační zastávka na podporu blížícího se alba Recoilu 'Liquid' je naplánována na polovinu ledna 2000, poté se reklamní turné přesune do USA.
Leden - 16 a 17 Hamburg, 19 Cologne, 19 Brusel, 20 Oslo, 21 Stockholm, 27 a 28 Paříž
Únor - 18 Španělsko, 22 a 23 Itálie
Převzato z oficiálních stránek Shunt
1. prosinec 1999

Liquid definitivně potvrzen

Datum vydání nového alba Recoilu s názvem 'Liquid' bylo stanoveno na 6. března 2000. V USA, kvůli změně vydavatelství (z Reprise na Mute), bude datum vydání přesunuto až na 21. března 2000. Multimediální singl 'Strange Hours', jehož součástí jsou čtyři videoklipy, vyjde na začátku dubna.
30. listopad 1999

Prezentace ukázek z Liquidu

Fanoušci, kteří se zúčastnili Depeche Mode Friends International Convention v Praze (27. listopadu 1999), si mohli poslechnout a shlédnout ukázky z Alanova Liquidu.
30. listopad 1999

NIN podporují Alana během svého turné

Vypadá to, že se Trent Reznor stal velkým fandou Recoilu. Jeden z pracovníků štábu si všiml, že se v Paříži mezi vystoupením předkapely a NIN pouštělo velké množství skladeb Recoilu. Podle dalších informací bylo možné slyšet skladby z alba Liquid i před londýnským vystoupením NIN.
30. listopad 1999

Skladba Recoilu na kompilaci

Cover Classics je základním výběrem elektronických coververzí! Seznam vybraných skladeb je směsí mezinárodních počinů typu Depeche Mode, Fear Factory nebo Mobyho a německých umělců jako Wolfsheima, And One nebo Die Krupps. Kompilace je průvodcem všemi možnými styly elektronické hudby, Elektro-Rocku, Synthy-Popu nebo EBM a prezentuje exklusivní skladby, unikátní mixy a verze. Součástí první limitované edice jsou také dva bonusy. Kompilace byla vydána 22. listopadu 1999.
21. říjen 1999

Skladba Recoilu na nové CD kompilaci

Součástí chystané kompilace "14 Irregular Files" firmy Mute Records bude i nová píseň Chrome z vycházejícího LP 'Liquid'. Kompilace není určena pro běžný komerční prodej a bude možné si ji objednat pouze přes webové stránky Mute Records.
30. září 1999

Nový Recoil!!!

nepotvrzeno Na novém albu Recoilu s názvem Liquid (předpokládané datum vydání je 14. února 2000) by měly být tyto skladby:
Black Box Intro / Want / Jezebel / Breath Control / Last Call for Liquid Courage / Strange Hours / Arab / Supreme / Chrome / Black Box Outro
"Liquid", napsal a produkoval Alan, spoluproducentem a sound designerem byl PK; obsahuje 9 skladeb a svými vokály přispěli Diamanda Galas (ze stáje Mute), newyorské umělkyně Nicole Blackman a Samantha Coerbell, gospeloví zpěváci The Golden Gate Jubilee Quartet a fanynka Recoilu a básnířka, Rosa M. Torras.
30. září 1999

Nový singl!!!

Nové album Recoilu (název není zatím potvrzen) bude předcházet singl - datum vydání bude kolem 31. ledna. Data jsou zatím předběžná a mohou se změnit. Všechny úpravy právě finišují, o možnosti vydání "enhanced" CD, které by obsahovalo videoklipy Recoilu, se zatím spekuluje.
27. červen 1999

Alanova práce pro TV

Alan nedávno napsal a zároveň produkoval hudbu, která bude slyšet v úvodních titulcích šesti-dílného dokumentárního pořadu o soudnictví 'Tajemství smrti' na stanici Channel 4. O vizuální stránku se postarala společnost Intro, první díl se vysílal 29. června.
Převzato z oficiálních stránek Shunt
1. červen 1999

Alan Wilder dnes slaví své 40. narozeniny!

11. květen 1999

Nové album?

Alan je v současné době hodně zaneprázdněn prací na svém novém albu, nahrává poslední vokály a snaží se dodržet plánované datum vydání.
Převzato z oficiálních stránek Shunt

© 1999-2012 Recoil.CZ