recoil.czčeskyenglish

16. duben 2007

Nové album ponese název subHuman

Tak je to tady. Věc, o které se dlouze spekulovalo, a na kterou čekaly řady Recoilovských fanoušků déle než sedm let. Nové album Alana Wildera vyjde 9. července a ponese název subHuman. A máme se opravdu na co těšit. Nová deska má obsahovat mnohem více politických sdělení než předcházející alba, textově stavěná převážně na lidských příbězích a osudech. subHuman je určitým obrazem nehumánní stránky současné lidské populace zodpovědné za mezinárodní teror, nenávist a nepřátelství.

„My všichni jsme anti-lidé. Nedokázali jsme se poučit z minulých chyb a omylů. Naše takzvaná ‘civilizovaná společnost’ je plná osobních i globálních tragédií. Nepřátelství se vyskytuje všude kolem nás: od vraždění Židů islámskými teroristy až po jatka Muslimů v Pobaltských státech, od homofóbních prohlášení zfanatizovaných kazatelů až po likvidační aktivity západních vlád schované pod nálepku války s terorismem. Každý z nás může být pro jiného méně než člověk.“ popisuje své důvody Alan Wilder.

Nové album je plné pomalých klidných rytmů, dokonale kombinovaných s bluesovou linkou Joe Richardsona, skvělého hudebníka z Louisiany. Kromě něj se na albu podílela také britská zpěvačka a skladatelka Carla Trevaskis, která dříve spolupracovala s Fredem de Faye (Eurythmics), Cliffem Hewittem (Apollo 440) nebo třeba Davem McDonaldem (Portishead).

Jak už jsme si u předcházejících alb zvykli, také subHuman se opírá o Alanovu unikátní schopnost komponovat. Také nyní je téměř zaručeno, že uslyšíte-li subHumana potřetí, popáté, podesáté… vždy v jednotlivých písních objevíte nové zvuky, pozadí či samply.

Album vyjde nejen na klasickém audio CD, ale také v limitované edici, která bude obsahovat běžné CD a navíc DVD se všemi dosavadními videoklipy, materiály ze studia plus navíc album subHuman ve zvukovém DVD 5.1. formátu. Pro sběratele je připraven také subHuman na vinylové desce.

Převzato ze stránek GalaRec RU

© 1999-2012 Recoil.CZ