recoil.czčeskyenglish

4. květen 2007

Alan odhalil kousek nové písně

Zdá se, že informání fanoušků pomocí videozpráv na YouTube se Alanovi líbí mnohem více než aktualizace oficiálních stránek. V pár hodin staré zprávě navíc Alan představuje ukázku z nové písně Pray.
Ahoj, jmenuji se Alan Wilder a chci Vám říct pár novinek o albu subHuman. Někteří z Vás určitě viděli mé poslední video, které jsem zveřejnil v září minulého roku. Teď je duben 2007. Album je plánované předběžně na začátek července a doufám, že se tak opravdu stane. I když člověk si nikdy nemůže být jistý nahrávací společností.

Tak co se od posledně událo? V podstatě jsem byl hotový v období Vánoc. Potom jsme strávili v lednu měsíc s vylepšováním všech mixů a dolaďováním všech zvuků. To jsem měl na starost já a PK (Paul Kendall) tady v Thin Line Studiu. Potom jsem strávil pár týdnů mastrováním alba, což se ukázalo jako složitější než jsem původně čekal. Abychom z alba dostali maximum a doladili všechny detaily, strávili jsme prací víc času než jsme počítali. Na finálním masteringu se podílel Simon Haworth, který pracoval také na remasterech starých alb Depeche Mode.

Další měsíc jsme strávili prací na 5.1 zvuku. Využili jsme toho, že Mute má studio s 5.1 Surround systemem a půjčili jsme si jejich techniku. Práce spočívá v tom, že se rozdělí všechny mixy do jednotlivých stop. Není to složité jak se zdá, jako když musíte třeba začít s práci od začátku. Jen se rozdělí stereo mixy. To jsme dělali asi týden. Ve studiu používám hardwer Pro Tools a softwer Logic Audio. Teď pracuji na editu skladby Prey. Někteří z vás asi ví, že se na albu objeví dva vokalisti. Nejvíc prostoru má Joe Richardson. Pustím vám krátkou ukázku, obsluhuji i kameru tak omluvte, že se tu tak vrtím. (Alan pouští ukázku skladby a otáčí kameru na monitor počítače.)

   


Tak tedy zní skladba Prey. Tohle je to co jsme vytvořili. Jestli chcete slyšet víc, stačí si koupit album. V nejbližší době dáme na webovou stránku ukázky všech skladeb, abyste si udělali představu. Myslím, že vám to řekne hodně o stylu alba a Joeových skladbách. Druhá vokalistka je Carla Trevaskis, která se od Joeho hodně liší, jeji dvě skladby jsou proto hodně jiné. Budete mít tedy představu o celém albu. Když už hovořím o webu. Měl by být co nejdřív spuštěný. Nejspíš už ve chvíli kdy sledujete toto video. Věřím, že už je nyní online a vy si můžete prohlédnout vizuální styl alba, novinky a nějaké další informace.

Prohlédni si videozprávu zde.
Převzato ze stránek Depeche Mode SK

© 1999-2012 Recoil.CZ