recoil.czčeskyenglish

25. květen 2011

A Strange Hour ve zkrácené verzi také v červenci na londýnském festivalu Vintage

Zápisky v Alanově koncertním deníčku stále ještě nedosáhly poslední stránky. Do koncertního seznamu přibylo další město. Recoil vystoupí 29. července v rámci letošního ročníku Vintage festivalu v Londýně. Alan a Paul Kendall představí zkrácenou verzi svého koncertního programu "A Strange Hour" – v podobném duchu jako na "domácím" festivalu Short Circuit v Roundhouse, který pořádala mateřská společnost Mute Records.

Hudební kluby, kapely, móda, umění, design, filmy, obchody, taneční lekce, workshopy - to je výčet věcí, které udělaly loňský ročník opravdu nezapomenutelný. Letošek se ponese v duchu britské průkopnické hudby a módy ve stylu 40., 50., 60., 70. a 80. let.


Vintage 2011 (www.vintagebyhemingway.co.uk) se bude konat od pátku 29. do neděle 31. července v londýnském Southbank Centru. Pod vedením designérů Wayne a Geraldine Hemingway – dua, které stojí za módní značkou "Red or Dead" – se 21 akrů South Bank promění v říši divů Vintage (= vinobraní), přičemž své vzezření změní Hayward Gallery, Queen Elizabeth Hall, Purcell Room a British Film Institute, stejně ale také různé obchody, restaurace a bary podél nábřeží Temže.


Na festivalu se představí celá řada kapel a DJů, o mnoha dalších se stále ještě jedná. Na místě bude také přehlídkové molo, které využije více jak 200 návrhářů oblečení a doplňků. Jejich stánky budou umístěny v délce několikaset metrů podél Temže. Návštěvníci získají možnost nechat se nalíčit nebo si upravit vlasy v nezapomenutelném stylu, stejně tak se obléct nebo zkusit své dovednosti ve výtvarných dílnách. Nejlepší kreace a výtvory pak budou předvedeny na již zmiňovaném mole.


Na noc se celý komplex South Bank (který slaví 60. výročí od Festival of Britain) zahalí do barevného hávu a vody Temže budou brázdit party-lodě, které nabídnou snad všechny hudební stylu, už funku až po electro swing.


Britský filmový institut bude v době konání festivalu hostit promítání klasických a kultovních filmů 20. století.


Alan Wilder a Paul Kendall vystoupí v pátek večer v rámci 'An Electronic Phuture'.
© 1999-2012 Recoil.CZ