recoil.czčeskyenglish

25. březen 2011

Alan kousek od našich hranic na Wave Gotik Treffen festivalu

Alan Wilder přidává nové koncerty téměř každý den. Pro české fanoušky zde máme skvělou zprávu, jedno z nových vystoupení se uskuteční kousek od českých hranic v německém Lipsku. A nebude to vystoupení jen tak ledajaké. Mr. Recoil a Paul Kendall totiž představí upravenou verzi koncertního programu "A Strange Hour" v rámci proslulého festivalu Wave Gotik Treffen, který se bude konat od 10. do 13. června 2011.

WGT je každoroční festival zaměřený na dark & electro a každý rok přitahuje na 20.000 návštěvníků. Rovněž počet vystupujících není rozhodně zanedbatelný. Přes stopadesát umělců z celého světa představí hudbu různých žánrů - rock, EBM, Industrial, Noise, Darkwave, Experimental, Electronic, Punk, Gothic, Death-rock, Neo-folk, Neo-classical nebo Medieval. Festival se tradičně koná o svatodušních svátcích a pokrývá téměř celé město. Recoil se představí s nezkráceným programem na hlavním pódiu "Agra" s kapacitou pro 10.000 lidí.


Festival nabízí také doprovodné goticko-renesanční veletrhy, vikingsko-paganské trhy, CD/DVD a filmové premiéry, literární čtení, autogramiády umělců, oslavy Absinthu a různé fetišistické eventy. Pro tancechtivé budou oetvřeny nejproslulejší kluby "Darkflower" a "Moritzbastei", ve kterých hrají přední světoví DJ's.


První pokus o "Treffen" festival se uskutečnil už v roce 1987 v Postupimi. Vzhledem k tehdejším platným východoněmeckým zákonům byla akce shledána jako nezákonná a dostavilo se na ni pouze pár stovek odvážných nadšenců. Po sjednocení Německa se Wave Gotik Treffen festival přestěhoval do Lipska a první start si v roce 1992 připsal klub "Eiskeller". Od té doby se počet návštěvníků výrazně zvýšil. Největší nápor zažilo Lipsko v roce 2000, kdy si přes 25.000 fanoušků přijelo poslechnout více jak 300 vystupujících. Bohužel tento ročník se také neblaze zapsal do dějin. Celý festival skončil finančním propadákem a třetí den musel být zrušen. Po té, co místo opustily bezpečnostní agentury, většina kapel a firmy zajišťující technické zázemí, skupina dobrovolníků a několik zbývajících umělců uspořádali závěrečný koncert zdarma. Tehdejší policejní předpoklady, že na místě proběhne vzpoura a veřejné lynčování pořadatelů, se ukázaly jako liché a naopak poslední den festivalu byl svědkem obrovské slavnostní scény.Festival website: www.wave-gotik-treffen.de© 1999-2012 Recoil.CZ