recoil.czčeskyenglish

9. březen 2012

Očekávaný koncert Recoil z Budapešti vyjde pouze na Blu-ray

Přípravy koncertního filmu "A Strange Hour in Budapest" jsou již téměř kompletní. Šňůra živých vystoupení "Strange Hour" se představila během let 2010 a 2011 celkem v 52 městech po celém světě. Alan tak oslavil 25 let existence svého projektu Recoil.

Alan: "Myšlenka, aby se Recoil představil také živě, vznikla během přípravy alba "Selected" (2010). Vystoupení však nebyla úplně klasickým koncertem, jak to bývá s kapelou. Jednalo se spíše o multižánrové spojení videoprojekce s hudebním setem zcela nově upravených písniček, zkomponovaných z různých remixů a alternativních verzí. Na přípravě video podkladů se podíleli filmaři z Ruska, České republiky, Maďarska a dokonce i Argentiny.


Budapešťský koncert uzavíral turné 2010 a do maďarské metropole jsme zavítali už podruhé. Vystoupení se konalo v krásném nově zrekonstruovaném areálu Szikra. Konec roku jsme se rozhodli oslavit naprosto ojedinělou show a pouze zde jsme využili speciální profesionální extra velkou obrazovku o velikosti 8 x 5 metrů. Koncertní záznam režíroval Attila Herkó. Jeho tým využil nejnovější technologie s vysokým rozlišením, aby se podařilo zachytit všechny události v celé své kráse. Myslím, že budete souhlasit, že výsledky jsou ohromující a nabízí fascinující a vzrušující dokument."


Nabízený výsledek obsahuje kompletní koncertní film v délce zhruba 84 minut v HD rozlišení a pětikanálovém zvuku. V bonusech naleznete několik promo klipů a doprovodné videoprojekce. Koncertní záznam vyjde pouze na formátu Blu-Ray. K tomuto rozhodnutí vedlo hned několik důvodů, nejdůležitější bylo, že finální podoba se představuje nejlépe při nejvyšším rozlišení a Alan ani režisér nechtěli ohrozit tento aspekt. Další pohnutkou je dnes již bezproblémová dostupnost Blu-ray přehrávačů i za malé peníze. Pokud jste tedy ještě nepřešli ke kvalitnějšímu domácímu aparátu, teď je ten správný čas.


Přesné datum vydání bude teprve oznámeno, ale doufáme, že se tak stane velmi brzy.Název: A Strange Hour in Budapest
Produkce, režie, střih: Attila Herkó / Umatik
Stereo & 5.1 soundtrack: Alan Wilder & Paul Kendall
Koncertní záznam: 1920 x 1080p High Definition, 16:9
Zvuk: Dolby Digital 5.1, Stereo 2.0© 1999-2012 Recoil.CZ