recoil.czčeskyenglish

9. srpen 2012

Nový videoklip ‘Inheritance’

V souvislosti s vydáním tributového alba Talk Talk vznikl k písni "Inheritance" nový videoklip. K předělávce dávného hitu (1988) si Alan Wilder přizval Lintona Kwesi Johnsona a Paula Marshalla. Natáčení filmového materiálu probíhalo v Moskvě pod taktovkou stálého spolupracovníka Recoilu, režiséra Dmitrije Semenova. Nové video bylo právě uvolněno na oficiální Recoil YouTube kanál.Alan: "Dmitrijovi jsem poslal výslednou podobu písně společně s několika vlastními nápady, nicméně ponechal jsem mu zcela volnou ruku při interpretaci hudby i textu. On mi zaslal zpět rozpracovanou hrubou kostru scénáře, ke kterým jsem doplnil svých postřehů. Snažili jsme se vytvořit dvě zcela odlišné atmosféry, abychom vyjádřili temně skličující pocit z veršů slok v kontrastu oproti epickému refrénu. Proto ten přechod z klaustrofobických interiérů do otevřeného zasněženého prostoru."


"Inheritance" je jednou ze dvou skladeb (tou druhou je "Dum Dum Girl"), kterými Recoil přispěl na album "Spirit of Talk Talk". Na přípravě alba se podílela celá řada zpěváků a muzikantů. Jedním z těchto hudebníků byl také bývalý člen dua Curve Dean Garcia, se kterým Alan Wilder spolupracoval při nahrávání basových linek již pro své album Liquid (2000).

Alan Wilder se pasoval nejen do role jednoho z hudebníků, ale také si vzal na starosti celou hudební produkci alba předělávek britské kapely Talk Talk. Na něm se kromě Recoilu podílelo více než 30 umělců jako např. Zero 7, Shara Worden, Joan As Police Woman, Sean Carey (Bon Iver), Richard Reed Parry (Arcade Fire), Fyfe Dangerfield (Guillemots), Thomas Feiner, The Black Ships, Lights, White Lies, King Creosote, Jason Lytle (Grandaddy) a další. Dvojalbum půjde do prodeje 3. září 2012.

Nejnovější informace o projektu naleznete na oficiální FB stránce: www.facebook.com/SpiritOfTalkTalk

Předobjednávku můžete uskutečnit na stránce vydavatele: www.fiercepanda.co.uk

Kompletní informace o všech formátech vydání a žhavé novinky získáte na webu: http://www.spiritoftalktalk.com


Nenechte si ujít křest alba "Spirit Of Talk Talk", který je naplánovaný na 6. září do Londýna. Zbývá posledních několik málo vstupenek. Na místě proběhne koncert několika zainteresovaných umělců, kteří předvedou své předělávky v živé úpravě. Svoji účast přislíbili i někteří členové bývalých Talk Talk, kteří by se k nim měli na pódiu přidat.
‘SPIRIT OF TALK TALK’ : A LAUNCH PARTY


vystoupí TURIN BRAKES, GOLDHEART ASSEMBLY, THE TENFIVESIXTY + SAM ZERO 7 (DJ SET)
Datum: 06.09.2012
Kde: London
Klub: 229 The Venue
Adresa: 229 Great Portland Street, London W1W 5PN
Telefon: +44 (0)207 323 7229
Začátek: 19.00
Cena vstupenky: £12.00

© 1999-2012 Recoil.CZ