recoil.czčeskyenglish

13. květen 2012

Spirit of Talk Talk vyjde 3. září, předobjednávky začnou v nejbližších dnech

Tributové album Talk Talk, na kterém se dvěma skladbami podílel také Alan Wilder, vyjde u společnosti Fierce Panda 3. září. Předobjednat si jej bude možné už v nejbližších dnech. Veškerý výtěžek z vydání půjde na charitativní projekt ‘The Rare Bird Club’. Na dvojalbum přispělo celkem 30 umělců. Obal CD navrhl grafik James Marsh, který s Talk Talk již v minulosti spolupracoval. Jako hlavní motiv použil modifikaci přebalu nikdy nevydaného alba "Chameleon Hour" z roku 1983.


Alan Wilder se stal hudebním a produkčním supervizorem celého projektu, finální mix umíchal Denis Blackham, který byl v minulosti zodpovědný za řadu alb Talk Talk.


Alan: "Moje účast na projektu začala žádostí o krátký textový příspěvek pro knihu, která bude tributové album doplňovat, a poměrně rychle se rozrostla také v hudební spolupráci. V posledním roce jsem se stal výkonným hudebním producentem, který nabízel zpětnou vazbu a rady pro spolupracující umělce i Tobyho, šéfa celého projektu. Pod hlavičkou Recoilu jsem dodal také dvě vlastní předělávky, na kterých jsem pracoval se třemi různými vokalisty a dalšími hudebníky. Nebylo možné, abychom se s Tobym osobně setkali se všemi, ale přesto věřím, že se nám podařilo připravit velmi působivou kolekci kvalitních cover verzí, které umělci natočili s pravou láskou a respektem k odkazu Talk Talk. Někdy bylo docela skličující pokoušet se rozhodovat o osudu jedné z nejvíce inspirujících kapel všech dob. Jedno z mých hlavních kritérií při poslechu písní bylo pokusit se vcítit do osoby Marka Hollisa a představovat si, jak by výsledek hodnotil on. Samozřejmě nemám tušení, jak by se mu to líbilo, ale snažil jsem se složit hold podceňované hudbě Talk Talk. Někdy jsme museli dělat kompromisy mezi kvalitou a komercí. Vše však vzniklo z lásky, obdivu a uznání.


Mezi moje oblíbené kousky patří skladby od Thomase Feinera / Fyfe Dangerfielda / Robbieho Wilsona, Jacka Northovera, kapely Joan As Police Woman, Nilse Frahma / Petera Brodericka a Zero 7. Ti všichni to pojali opravdu vážně a ukázali, jak se dají znovu interpretovat originály ve zcela svěží a vzrušující podobě. To byl také přístup, kterým jsem se snažil vydat na vlastní cestě. Velmi se mi také líbí výsledek písně Wealth, kterou předělali Lone Wolf s brilantním hlasem Paula Marshalla.


Na závěr, s ohledem na velikost projektu, třicet zainteresovaných umělců, mohu prohlásit, že "Spirit Of Talk Talk" je nejlepší album tributové album, které jsem kdy slyšel a jsem hrdý, že jsem byl jeho součástí. "
Navštivte www.fiercepanda.co.uk pro další detaily.

Speciální facebookovská stránka je dostupná na adrese facebook.com/SpiritOfTalkTalk. Zde se dozvíte nejaktuálnější novinky. Některá překvapení, o kterých zatím nesmíme hovořit, budou oznámena právě na tomto místě!


SPIRIT OF TALK TALK

CD 1

01. WEALTH – Lone Wolf
02. THE COLOUR OF SPRING – Zero 7
03. I BELIEVE IN YOU – S.Carey
04. DUM DUM GIRL – Recoil (feat. Shara Worden)
05. LIFE’S WHAT YOU MAKE IT – Duncan Sheik
06. THE RAINBOW – Thomas Feiner, Fyfe Dangerfield, Robbie Wilson
07. AFTER THE FLOOD – Halloween, Alaska
08. IT’S GETTING LATE IN THE EVENING – Peter Broderick, Nils Frahm, Davide Rossi
09. GIVE IT UP – King Creosote
10. LIVING IN ANOTHER WORLD – Lights (feat. Darkstars)
11. THE RAINBOW – Zelienople
12. MYRRHMAN – Joan As Police Woman
13. RUNEII – The Last Dinosaur
14. ? – Jack Northover


CD 2

01. IT’S MY LIFE – The TenFiveSixty
02. INHERITANCE – Recoil (feat. Linton Kwesi Johnson & Paul Marshall)
03. ASCENSION DAY – Turin Brakes
04. TODAY – White Belt Yellow Tag
05. I DON’T BELIEVE IN YOU – Ian Curnow (feat. Human)
06. CHAMELEON DAY – Goldheart Assembly
07. APRIL 5TH – Matthias Vogt Trio
08. NEW GRASS – Do Make Say Think
09. TOMORROW’S STARTED – Jason Lytle
10. GIVE IT UP – White Lies
11. TIME IT’S TIME – Lia Ices
12. THE PARTY’S OVER – The Lovetones
13. CANDY – Thomas White
14. RENÉE – The Black Ships (feat. Amelia Tucker)
15. TAPHEAD – The Acorn
16. I BELIEVE IN YOU – Richard Reed Parry


Bonus k i-downloadu:

01. ASCENSION DAY – Minerva Lions
02. IT’S MY LIFE – Mike Gill (feat. Robert Owens)
03. EDEN – Kurran & The Wolfnotes
© 1999-2012 Recoil.CZ