recoil.czčeskyenglish

30. květen 2011

Velká aukce raritních předmětů Depeche Mode přímo od Alana Wildera

Na letošní léto je plánovaná výjimečná událost. Nejedná se o koncert, novou desku ani spolupráci s nejmenovanou kapelou. Bude aukce. Aukce s velkým A. Aukce, která nemá v hudebních dějinách obdoby. A v těch depešáckých už vůbec ne. Alan Wilder rozprodá svoji sbírku. Studio vybavení, nástroje, mikrofony, záznamová média, gramofonové desky, cédéčka, kazety. Téměř všechny věci mají nevyčíslitelnou hodnotu, protože se k nim pojí příběhy při nahrávání alb Recoil i Depeche Mode nebo koncertních šňůrách Black Celebration Tour, Concerts For The Masses, World Violation a Devotional Tour.

V nabídce budou také zlaté a platinové desky, kožené oblečení, raritní acetátové vinyly, test pressingy (zkušební výlisky), grafické materiály, plakáty, upomínkové předměty z DM turné a mnoho dalšího, spojeného s celou hudební kariérou Alana Wildera. Většina položek pochází z let 1982 až 1995, což je pro fanoušky určitě nejzajímavější období. Znovu připomínáme, že je to vůbec poprvé, kdy jsou zmiňované poklady od Depeche Mode nabízeny veřejnosti v takovém rozsahu.


Prodej a samotnou aukci zorganizuje společnost Omega. Detailní katalog všech položek bude k dispozici od srpna, dražba je plánovaná na první zářiový víkend. Brzy upřesníme, jak bude možné přihazovat – ať už přímo v aukční síni nebo pomocí telefonu či počítače. V současné chvíli můžete letmo nahlédnout na Alanovu sbírku na stránkách www.auction.recoil.co.uk a díky Alanovu komentáři objevit historii a stav dražených předmětů.


Katalog aukce si můžete zdarma stáhnout ve formátu PDF, počítá se také s tištěnou verzí ve velmi limitovaném počtu.


Před zahájením dražby nebudou poskytovány informace o vyvolávacích cenách, proto na obecné dotazy ohledně cen nebude odpovídáno. Nicméně, vážné nabídky na soukromý prodej mimo aukci (u takto označených položek) posílejte na e-mail auction@recoil.co.uk.


Alan: "Jedno z mých předsevzetí pro letošní rok bylo reorganizovat moje studio Thin Line. Doba zapříčinila, že se mé potřeby posunuly spíše směrem k laptopům, softwarovým syntezátorům a pluginům. I když mám ke všemu citový vztah, nejvhodnější způsob je zřejmě začít se starším vybavením. Od doby mého dospívání jsem byl zanícený sběratel zajímavých a unikátních hudebních předmětů, včetně klavíru Grand Steinway, špičkových kláves, syntezátorů jako "Minimoog", "Arp Odyssey", el. piána "Wurlitzer", elektronických zesilovačů "Manley", ventilových zesilovačů "Telefunken" a kompresoru "Manley". Přidávám také jednu velmi speciální kytaru a různé "emulátory", které jsme použili během turné s Depeche Mode. Z Devotional Tour mohu nabídnout cestovní skříň a pódiové kostýmy, celou bicí sadu s doplňky a další zajímavé artefakty.


Když jsem dělal ve studiu pořádek, uvědomil jsem si, kolik už jsem dostal různých žádostí o nějaké upomínkové předměty. Tak jsem se rozhodl, proč nepřidat také nějaké další zajímavosti, které jsem nashromáždil v průběhu let – moje kožené bundy, předměty vydané speciálně k jednotlivým turné, raritní nahrávky a nosiče, proma, reklamní předměty a také ocenění, která jsme získali. Rozšířil jsem tedy celý koncept a doufám, že tato akce bude dostatečně zajímavá.


Původně jsme uvažovali o eBay, protože jak vím, hodně fanoušků je zvyklých zde obchodovat. Vzhledem k celkovému rozsahu prodeje by to ale přineslo celou řady těžkostí – od přijímání plateb až po způsoby dopravy. Využití profesionální společnosti Využití profesionální dražební společnost znamená, že můžeme všechny tyto otázky mnohem lépe zvládat. Navíc zorganizujeme pravou dražbu v aukční síni a jsme schopni zajistit přijímání on-line nabídek, přes které pravděpodobně půjde drtivá většina příhozů. Bez ohledu na to, ve kterém místě na světě se nacházíte, budete mít jednoduchý přístup k aukci. "Aukce


Alanův Shunt team velmi úzce spolupracuje s profesionály z Omega Auctions, aby fanoušci z celého světa měli možnost zažít jedinečnou událost. Zároveň vzniká filmový dokument "Alan Wilder : Collected" o fascinující historii všech předmětů určených k prodeji. Na místě se plánuje také speciální tisková konference s Alanem na téma dražby, hudební doprovod (DJs), bar a další překvapení.


Vlastní aukce proběhne o víkendu 2. A 3. září v Manchesteru (místo konání bude upřesněno). Na pátek je plánovaná možnost prohlídky dražených předmětů za přítomnosti samotného Alana.


Tím nejdůležitějším však zůstává samotná aukce. Vše je navržené tak, aby vše bylo co nejsnadnější a také bez zbytečných dalších cenových výdajů. Dražba někdy může být nezáživná, zdlouhavá, s řadou nutného papírování, a tedy odrazující. Tato nebude. Bude snadné vše sledovat, jednoduché a zábavné účastnit se a hlavně bez skrytých poplatků. Alan trvá na tom, aby se všechny aukční poplatky, pojistné a poštovné pohybovaly na minimu. Navíc tak, aby kupující dopředu znali celkovou částku, tedy včetně dopravy. Můžeme vás ujistit, že jsme dlouho přemýšleli o způsobu, jak vše provést. Nakonec se jako nejsnazší a nejvýhodnější varianta ukázala spolupráce s profesionálním aukčním domem, který zaručuje hladký a nestresující průběh a bezproblémový proces od první nabídky až po konečné doručení nákupu.


Každý kupující obdrží zdarma také DVD "Alan Wilder: Collected".DVD dokument "Alan Wilder: Collected"


Alan Wilder: Collected je aktuálním dokumentárním filmem režiséra Martina Vladaře o hudebníkovi a producentovi Alanu Wilderovi. Čtyřicetiminutový dokument vznikl v souvislosti se zmiňovanou aukcí. Vladař pracoval osobně s Alanem Wilderem v jeho sídle ve Velké Británii, v rezidenci v hrabství Sussex. Odkrývá tak tajemství domu plného vzpomínek. Během pětatřicetileté hudební kariéry zde vznikala historie Depeche Mode, jedné z nejslavnějších a nejúspěšnějších kapel 80. a 90. let.


V různých krabicích, tubách, skříňkách se ukrývaly raritní nahrávky, vzácné výlisky, test pressingy, acetáty, jevištní oblečení, doposud nezveřejněné grafické návrhy, sbírky časopisů, výstřižky z novin, tour booky, soukromé poznámky a dopisy, ale stejně tak staré syntezátory, samplery, kytary a mnoho dalších předmětů, které byly všechny katalogizovány a pečlivě uloženy pro příští generace. Wilder vlastní také historický klavír Steinway, zip disky s vlastními zvukovými samply, jeho cestovní skříň a velkou bicí soupravu z největšího turné Depeche Mode „Devotional Tour“.


Vladařův záměr nebylo natočit životopisný dokument o Alanu Wilderovi, ale snažit se jej pochopit studováním jeho obrovské sbírky. Film bude obsahovat také některé slavné záběry, televizní a koncertní záznamy, z nichž se většina dostane na veřejnost úplně poprvé.


Staneme se svědky toho, jak se Alan po 25 letech opět shledá se svými ztracenými zvuky, když vyzkouší funkčnost starého sampleru. Objevíme doposud nikdy nevydané nahrávky, které vlastní pouze Wilder, nebo první acetátové výlisky alb 101 a Violator.


Končíme stěhováním, zábavnou a fascinující retrospektivou jedné hudební kariéry, která dokázala pobláznit milióny fanoušků po celém světě. Alan Wilder je známý pro precizní práci s detaily a tato jeho vlastnost se pouší být vtělena do příběhu filmu.

© 1999-2012 Recoil.CZ