recoil.czčeskyenglish

25. listopad 2009

Alan se zúčastní premiéry dokumentu o fanoušcích Depeche Mode

Držitel Turnerovy ceny Jeremy Deller společně se svým spolupracovníkem Nicholasem Abrahamsem zkoumá transformativní sílu hudby prostřednictvím příběhů víry a oddanosti fanoušků Depeche Mode z celého světa. Dokument "The Posters Came from the Walls" s nadneseným podtitulem "Jak basildon ukončil studenou válku a další příběhy" není o Depeche Mode. Pojednává o fanoušcích. Někteří lidé jsou fanoušci. Někteří fanoušci jsou super-fanoušci. A někteří jsou posedlí. "The Posters Came from the Walls" popisuje fandovství v jedné ze svých nejšílenějších forem. Setkáme se v něm s mnoha posedlostmi, pro někoho zcela běžnými, pro někoho naopak bizardními.

Jedna ruská žena nosí korálky složené mozaiky členů kapely a krásně vypracovaném deníku zobrazuje humornou formou život kapely. Jedna mladá kalifornská fanynka sleduje koncertní video a vzrušeně poukazuje na okamžik, kdy Dave Gahan posílá polibek. Muž v New Yorku má SPZ s nápisem "DEPECHE" a asi 500 různých depešáckých triček...


Film se bude promítat v Clapham Picturehouse 1. prosince. Alan Wilder přislíbil svoji účast nejen na premiéře, ale také na následné tiskové konferenci.


Oficiální stránky filmového dokumentu: www.theposterscamefromthewalls.com.


Některé zajímavé články o filmu (v angličtině):
The Quietus: Jeremy Deller On Depeche Mode: The Posters Came From The Walls
CoMo Arts: “The Posters Came from the Walls” Review© 1999-2012 Recoil.CZ