recoil.czčeskyenglish

5. září 2011

Jak probíhala Alanova aukce "Collected"

Alan Wilder nabídl do dražby více jak 400 položek ze své sbírky. Jednalo se o předměty z vybavení nahrávacího studia i turné Depeche Mode, hudební nástroje, nosiče, trička a další memorabilie. Většina předmětů měla velkou sběratelskou hodnotu pro svoji přímou spojitost s nahráváním alb Depeche Mode i Recoilu nebo živá vystoupení v rámci turné k deskám 'Black Celebration', 'Music For The Masses', 'Violator' a 'Songs Of Faith And Devotion'. Právě o cennosti z období 1982 až 1995 byl mezi dražícími fanoušky největší zájem..


Pokud jste sledovali průběh aukce v přímém přenosu na Internetu, určitě budete souhlasit s tvrzením, že se jednalo o unikátní a strhující podívanou. V manchesterské dražební síni bylo přímo přítomno asi 150 fanoušků a dalších 600 z celého světa se účastnilo přes Internet nebo telefon. Z celkového počtu 442 položek jich bylo prodáno 98%! Z toho neskutečných 87% internetovým kupujícím.


Alan Wilder by touto cestou rád poděkoval všem fanouškům a spolupracovníkům, celému týmu Omega Auctions, zkrátka všem, kteří pomohli k celkovému výbornému průběhu celé akce. Jmenovité díky pak míří k Tomu Carpenterovi a Simonu Forsythovi, na které Alan zapomněl při úvodním slovu, a kteří mu velmi pomohli s opravami a servisem syntezátorů.


Reportáž z dražby naleznete na stránkách Side-Line.


Kdo nestihl sobotní aukci, nemusí zoufat. Přes internetový aukční server eBay půjdou v průběhu následujících týdnů do prodeje ještě další položky – paličky a potahy k bicím, DVD Collected, katalogy k aukci a další předměty, vše podepsané samotným Alanem Wilderem.


Další jeden nebo dva předměty jsou určené k prodeji mimo klasické aukce. O co se přesně jedná, naleznete na stránce auction.recoil.co.uk. Své privátní nabídky posílejte výhradně na e-mail auction@recoil.co.uk.


Oficiální barevný aukční katalog je k dispozici ke stažení ve formátu PDF.


© 1999-2012 Recoil.CZ