recoil.czčeskyenglish

8. květen 2011

Alan přispěl na tributové album svých oblíbenců Talk Talk

Recoil nahrál společně s dalšími speciálními hosty cover verzi písně od Talk Talk pro jejich nadcházející album "Talk Talk tribute and book". Talk Talk jsou jednou z Alanových oblíbených kapel a na tomto jedinečném projektu se podílela celá řada známých umělců. Podrobnější detaily přineseme, až bude rozhodnuto o finální podobě alba. Už nyní si však můžete přečíst Alanův komentář.


"V přímém rozporu s jejich komerčním úpadkem se můj zájem o kapelu zvýšil, protože do popředí se dostaly avantgardní stránky jejich tvorby. 'The Colour Of Spring' (1986) bylo vynikající, ale pouze přechodné album, kde se silný inteligentní pop kloubí s něčím mnohem hlubším, až provokujícím. Odráží se v něm práce producenta Tima Friese-Greena a melodické klávesové aranžmá. Nicméně další počin 'Spirit od Eden' byl něčím zcela nečekaným. Jedná se o jedno z mých nejoblíbenějších alb vůbec. Jednoduše brilantní ve své rozmanitosti, minimalismu, atmosféře, hudebním mistrovství a navíc s teskným hlasem, který nalezl své místo v bolesti (tím nejlepším možným způsobem). Kdykoliv si toto album pustím, pokaždé obnovím svoji víru ve vše, co je v moderní hudbě dobré. "

I když bylo album kritikou přijaté velmi dobře, nebylo komerčně ani zdaleka tak úspěšné jako jeho předchůdci. Po vydání dalšího podobně laděného ‘Laughing Stock’ se Talk Talk rozpadá. Nyní na tomto projektu přichází mnozí umělci vzdát hold této nedoceněné, ale velmi vlivné skupině.

© 1999-2012 Recoil.CZ