recoil.czčeskyenglish

6. prosinec 2010

Alan Wilder se z Budapešti tryskem přesunul do Prahy a křtil nové album Lakeside X

Plánované velkolepé zakončení prvního Recoil turné „A Strange Hour“ se nekonalo. Závěrečný koncert v Budapešti provázely samé komplikace a vystoupení začalo s mnohahodinovým zpožděním. I když koncert samotný se už obešel bez problémů a Alanova show byla v nádherném klubu Szikra přijata s nadšením, Mr. Recoil ihned po skončení svého setu nasedl do auta a odjel do Prahy. Druhý, resp. vzhledem k průtahům se začátkem ještě tentýž, den ho čekal „utajovaný“ křest nového alba nadějné české alternativní kapely Lakeside X.

Oficiálním kmotrem alba "City Of Red Lights", které vyšlo u hudebního vydavatelství X-Production byl Alanův hudební parťák a dlouholetý kamarád Paul Kendall. Ten také společně s Olivií Louvel obstaral zahájení hudebního večera. Není bez zajímavosti, že Olivie vystoupila na několika koncertech v rámci Selected Tour.


„Je pro nás velká čest, že Paul přijel pokřtít naše cd do Prahy. Společně s Alanem zakončili v předvečer našeho křtu světové turné s projektem Recoil v Budapešti. Alan chtěl do Prahy přijet, protože ji má rád a spojení s párty bylo pro něj ještě lákavější. My si této návštěvy moc vážíme. Nikdy by nás nenapadlo, jaké vzácné hosty budeme někdy mít na našem vystoupení, natož na křtu desky,“ řekl hudebnímu serveru Musicsite frontman Lakeside X Janne Marvannen.Fotografie ze křtu alba City of Red Lights od DeeBee© 1999-2012 Recoil.CZ